Örgü Bileklik Modeli ve Yapılışı Anlatımlı

Örgü Bileklik Modeli ve Yapılışı Anlatımlı
9 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.742 kez okundu.

Örgü bilezik modeli ve yapılışı detaylı anlatım ile sizlerle…

Örgü ile yapılan tasarımlar her zaman biz bayanların oldukça dikkatini çekmiştir. Bu makalemde sizlere örgü bileklik modeli nasıl yapılır , onu anlatacağız. Bileklik takmayı genellikle tüm bayanlar sever bizlere uğur getirdiğine inanırız.

2014 yılında örgü bileklik modelleri çok trend bir parça haline gelecek, umarım paylaştığımız modeli beğenir yorumlarda bulunursunuz.

örgü bileklik modelleri 2014

Model adı : AK-016 Superlambs Special Bilezik
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4.5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, birit ilik

AKSESUAR: Boncuk, 1 adet düğme

Gerekli malzemeler : Superlambs Special 10472 (1 yumak), 1380 (1 yumak), 1048 (1 yumak), 4987 (1 yumak)
Mevsim : Sonbahar, Kış, İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

BİRİT İLİK YAPILIŞI:

Tığla birit yapılacak yere sık iğne ile bağlantı yapılır, 5 zincir çekilir, aynı yere batılarak tekrar sık iğne yapılır, oluşan yuvanın içine 10 adet sık iğne doldurularak ilik tamamlanır.

BİLEKLİK:

34 ilmek başlanır, her renkten 2’şer sıra düz örgü yapılıp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örgünün ters olan yüzü kullanılır. Püskül için; her renk değişiminde iplik aynı taraftan 4’er cm uzun bırakılır. 2 adet örülür.

HAZIRLANIŞI:

Bilekliğin bir tarafı tığla toplanarak 1 adet birit ilik yapılır. Diğer tarafına 4 cm bırakılan ipliklere çeşitli boncuklar takılarak süslenir. 1 adet düğme dikilir.

Bir önceki yazımız olan Çok Şirin İnci Örgü Bere Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 örgü bere modelleri ve yapılışları, örgü bayan bere modelleri ve örgü bere modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 örgü bayan beresi modeli ve yapılışı
Çok Şirin İnci Örgü Bere Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Çok Şık Örgü Bere Modeli ve Yapılışı Anlatımlı - 2014 Nako tasarımcılarından harika bir örgü bere modeli daha geldi. 2014...

Kapat