Örgü Boğazlı Mor Süveter Yapılışı (Anlatımlı)

Örgü Boğazlı Mor Süveter Yapılışı (Anlatımlı)
5 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.029 kez okundu.

Nako Örgü Boğazlı Mor Süveter Modeli Yapılışı

Sizlerle güzel bir boğazlı yarım kollu bir örgü süveter modelleri paylaşacağım dostlarım… Nako tarafından modeli ortaya çıkan bu modeli bir çok bayan beğendi ve örmek istiyor. Bende sizlere bu hoş örgü boğazlı süveterin yapılışını paylaşacağım. Umarım beğenir yorumlarınızı atarsınız.

Yapacak olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

MALZEME: Nako Süper Angora

RENK NO: 3471 (iki yumak)

ŞİŞ NO: Altı

ÖRGÜ ŞEKLİ:Modelli örgü

ARKA: Seksen ilmek başlanır. yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde ara ara artış yapılarak doksanbir ilmeğe ulaşılır ve düz örgü ile devam edilir. Beden boyu ellibeş santimetre’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Seksen ilmek başlanır. yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde ara ara artış yapılarak doksanbir ilmeğe ulaşılır ve diagram takip edilerek modelli örgü ile örgüye devam edilir.

Beden boyu kırk santimetre’de ön yaka için ortadan onbir ilmek kesilir. Yanlarından beş+beş+beş+beş ilmek kesilerek omuzlarda kalan yirmi’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Bogazlı Mor Süveter yapılışı

KOL BANTI: Omuzlar dikildikten sonra kol kenarların dan şişe atmışbeş ilmek toplanır. Dört santimetre iki+iki lastik örülerek ilmekler kesilip bitirilir.

YAKA: Tüm yaka etrafından şişe 72 ilmek toplanır. Dört sıra iki+iki lastik örülüp on santimetre ajurlu file modeli uygulanarak ilmekler kesilip bitirilir. Ajurlu file modeli: Örgünün her iki yüzünde iki ilmek birlikte örülüp, bir ilmek arttırılır.

Bir önceki yazımız olan Pirinç Örgülü Çok Şık Bir Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü bluz nasıl yapılır ve pirinç örgülü bluz modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yazlık saç renkleri
Bu yazın en iddialı saç renkleri ve tonları

yaz saç renkleri tonları en güzel saç renkleri yeni saç renkleri 2013 2014  2013 yılının yaz aylarında trend olabilecek saç...

Kapat