Örgü bolero nasıl yapılır? (Resimli Detaylı Anlatım)

Örgü bolero nasıl yapılır? (Resimli Detaylı Anlatım)
14 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.966 kez okundu.

 örgü bolero örneği tığ işi kumaştan bolero nasıl yapılır resimli detaylı anlatım

Örgü işi maharetli bir el tarafından gerçekten özenli bir çalışma neticesinde hazırlanan gerçekten çok şık bir “örgü” bolero ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Kış aylarının vazgeçilmez giyim ürünleri içerisinde yer alan ve bu dönem içerisinde hazırlanan kombinlerde sürekli olarak yer verilen boleroların, yeni bir tasarım ile hazırlanan seçeneğini beğenilerinize sunarken bu parçayı kesinlikle değerlendirmelisiniz diye düşünüyorum hanımlar.

Gerçekten önemli bir işçiliğin dışa vurumu olarak hazırlanan bu tığ işi boleroyu sizlerde rahatlıkla hazırlayabilecek ve bu özel parçayla kendi farkınızı çok kolay bir şekilde yaratabileceksiniz.

HARİKA BİR ÖRGÜ BOLERO ÖRNEĞİ VE DETAYLI ANLATIM YAPILIŞI…

Malzemeler

    Koton ip
    Şiş no 4

Hazırlanışı

103 ilmek başlanır. 7 cm lastik örülür. 30 cm başak örneği örülür. 7 cm lastik örülüp bitirilir. Örgü ikiye katlanır. Lastik kısımları dikilir.

Ters Başak Örneği

1. Sıra : 1 ilmek örmeden alınır. 2 ilmek düz örülür. 1 arttırılır. 2 ilmek birlikte alınıp kesilir. 2 ilmek düz örülür, 1 arttırılır, 2 ilmek birlikte alınıp kesilir. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür.

2. Sıra: 1ilmek boş alınır. 1 ilmek ters örülür. 2ilmek ip alttan alınarak ters örülür, 1 arttırılır. 2 ilmek birlikte alınarak kesilir. 2 ilmek ipi alttan alarak örülür. 1 arttırılır, 2 ilmek birlikte alınarak kesilir. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür.

1. ve 2. sıra tekrarlanır.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal'dan Örgü Askılı Çocuk Bluzu başlıklı makalemizde Örgü Askılı Çocuk Bluzu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü erkek beresi yapılışı
Örgü şapka modelleri ve yapılışları (resimli detaylı anlatımlar)

örgü şapka modelleri örnekleri resimleri ve detaylı anlatım yapılışları Kış aylarının en temel giyim ürünlerinden olan ve birçok kişi tarafından...

Kapat