Örgü Çocuk Atkı , Bere ve Çanta Modeli Yapılışı

Örgü Çocuk Atkı , Bere ve Çanta Modeli Yapılışı
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.662 kez okundu.

Kış aylarında okula giden minik kızlarımız için , soğuk havalardan koruyacak birbirinden güzel örgü modellerini bu makalemde sizlerle paylaşıyorum.  Örgüden yapılmış atkı ,bere ve çanta takımının yapılışını ve anlatımını sizlere öğreteceğiz. Bu modelleri çok beğenecek ve hemen kız çocuklarımıza örmeye başlayacaksınız.

Modellerimizi anlatıldığı gibi örmelisiniz ve mutlaka ve mutlaka sırayla takip etmelisiniz o zaman kolayca ve zahmetsizce başarabileceksiniz.

2015 sezonunda kız ve erkek çocuklarımız için sürekli ve daima örgü modellerini paylaşmaya ve anlatmaya devam edeceğiz. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Örgü Çocuk Atkı , Bere ve Çanta Modeli Yapılışı

örgü çocuk atkı bere ve çanta yapılışı

Model adı : AK-049 Sport Wool Atkı-Bere-Çanta Takımı
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 7
Beden : Çocuk
Yaş grubu : 5 yaş
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo, burgu modeli
Gerekli malzemeler : Sport Wool 6620 (5 yumak), kot kumaşı, ponpon
Mevsim : Kış

Yapılışı:

BERE:

70 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülür. İlmekler; 1 kenar ilmeği, *2 ters, 12 düz, *işaretinden tekrar edilerek dizilip, diyagram uygulanır. Bere boyu 18 cm olduğunda 5 ilmek arayla 10 defa 1’er ilmek kesilir. Bere boyu 20 cm de kalan ilmekler 1.ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir. Tepesine ponpon takılır.

ÇANTA:

86 ilmek başlanır, diyagram uygulanır. Örgü boyu 21 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Kot kumaşla çanta şekli verilerek dikilir.

ATKI:

32 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülür. Her iki taraftan 3’er ilmek haraşo örülürken, ortada kalan 27 ilmeğe diyagram uygulanır. Atkı boyu 150 cm olduğunda ilmekler 2 cm haraşo örülüp, bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Angora Elite Bayan Kazak Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde 2015 örgü kazak modelleri, angora ipten kazak modelleri ve angora ipten örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
angora ipten örgü kazak modeli 2015
Angora Elite Bayan Kazak Modeli ve Yapılışı

Bugün makalemde sizlerle paylaşacağım nako tasarımcılarının hazırlamış olduğu angora ipten yapılmış olan elite bayan kazak modelini ve yapılışını paylaşacağım. Büyük...

Kapat