Örgü çocuk bluzu modelleri ve yapılışı

örgü çocuk bluzu modelleri örnekleri ve detaylı anlatım yapılışları sizlerle… 

Örgü işi yapan kişiler tarafından çocuklar için özel olarak hazırlanan bir örgü bluz modeli ve yapılışı ile karşınızdayız hanımlar.

Çocuklar için özel olarak tasarlanan bu örgü bluz modeli, kış aylarında onları soğuk havaların etkisinden koruyabilir, şık görünümleri ile de daha cici görünümleri çocuklarınıza kazandırabilir diye düşünmekteyim. Gerçekten önemli bir tasarıma sahip olan bu örgü bluz modeli, örgü işi yapan profesyonel bir el tarafından özenilerek hazırlanmış.

Şık yapısı ile çocuklarınızında çok ama çok beğenecekleri bu örgü bluz modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve modeli oluşturmalısınız. Not: Örgü bluz modeli ve yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğimiz diğer örgü çocuk bluz modellerine de bir göz atmalısınız hanımlar…

MALZEME

Koton İp – 3 Renk
Tığ No:3.5

YAPILIŞI

1.nci Sıra
140 zincir çekilir. Her yuvaya tek batarak 3 sık iğne yapılır. 7 zincir çekilir, 6 zincir atlayıp, 7.nci zincire sık iğneyle tutturulur. Her yuvaya tek batarak 5 sık iğne yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

2.nci Sıra
Her yuvaya tek batarak 3 sık iğne yapılır. 7 zincir çekilerek yapılan yaprak yuvasına 9 üçlü trabzan yapılır. Alt sıradaki 3.ncü sık iğneye tutturulur. 1 sonraki yuvaya geçilip 9 üçlü trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

3.ncü Sıra
3 sık iğne yapılır. 1 zincir çekilir 3’lü trabzanların üstüne her ilmeğe tek batarak sık iğne yapılır. 5 zincir çekilip, diğer yaprağa geçilip, aynı işlem tekrar edilir. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

4.ncü Sıra
3 sık iğne yapılır. 4 zincir çekilir, alt sıradaki yaprağın üstüne 2 ilmek sağda, 2 ilmek solda boş bırakıp 5 tane sık iğne yapılır. 7 zincir çekilir, diğer yaprağa atlanır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. 2.nci ve 3.ncü aşamalar tekrarlanarak, 10 yaprak olana kadar örmeye devam edilir. Örgü ikiye katlanıp, yandan dikilir. Askılar örülüp buluz tamamlanır.

Örgü çocuk ve bebek bluzu modelleri

Bir önceki yazımız olan Bayan yelek modeli yapılışı anlatımlı başlıklı makalemizde bayan yelek modelleri ve yelek modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Taçlı Uzun Abiye Saç Modeli
Abiye Saç Modellerini Gördünüz mü?

abiye saç modelleri örnekleri çeşitleri trendleri en güzel en yeni seçimlerle... Birbirinden güzel modeller ile hazırlanan en güzel abiye saç...

Kapat