Örgü çocuk elbise modeli ve yapılışı

 örgü çocuk elbise modelleri örnekleri ve yapılışları sizlerle kızlar…

Çocuklarımız için hazırladığım bu yazımda onları birbirinden güzel ve çok şirin örgü elbise modellerini sunacağım…

Merhaba bayanlar, çocuklarımız bizlerin bu hayatta en sevdiği kişilerdir. Onlara birbirinden güzel örgü elbise modelleri örmek her bayan ister ben de bu isteyen bayanlarımız için en güzel örgü elbise modelleri yapılışlarını sunuyorum. Çocuklarımızı ve yeni doğmuş bebeklerimizi çok şirin ve çok şeker örgü elbiseleri giydirebilirsiniz.

Kız çocuklarımız için örgü elbiselerini daha cici yapmak isterseniz üzerine örgüden bir çiçek ekleyebilirsiniz.

Örgü Çocuk Elbise Modeli açıklamalı yapılışı

Malzeme: şekerim junior, şekerim sport
Renk no: 716 – 2  yumak, 185 – 1 yumak
Şiş no:  3,5
Tığ no:  3
Örgü şekli:  düz örgü,  haraşo örgü modeli

Yapılışı

ÖN: 716 junıor ile 73 ilmek haraşo başlanır. 3 sıra sonra düz örgüye geçilir. 12 cm sonra kol oyuğu için önce 3, sonra 2 şer ilmek kesip düz örgü devam edilir. yaka için kol oyuntusundan 8 cm sonra ortadaki 12 ilmek kesilir. diğer sıralarda sırayla önce  er sonra 4 kere 1 er ilmek kesilir. başlangıç haraşo kısmına şiş takıp etek kısmı için örgüye başlanır. 21 ilmekte bir 1 ilmek dolayarak arttırıp 1 ilmek düz 1 ilmek dolayarak arttırılır. ters taraf arttırmadan tersten örülür. düz tarafta 11 kere arttırma yaptıktan sonra çaprazdan arttırma devam eder. 23 kere daha arttırma yapılır.

ARKA: Ön gibi başlanır. yaka için düğme ilikleme yarığı yapılmalıdır. başlangıçtan 22 cm sonra ilmekler 2 ye ayrılı. 2 ye ayrılan kenarlar 5 er ilmek haraşo olacak şekilde devam eder. etek kısmı ön gibi hazırlanır.

KOL: 48 ilmekle haraşo başlanır, 3 sıra sonra düz örgüye geçilen sırada 1 ilmek düz, 1 ilmek arttırma yapılarak karpuz kol hazırlanır. bu sıradan sonra düz örgüye geçilir. 5 cm sonra yanlardan sırayla 4, 3, 2 ve 1 er ilmek kesilir. uzunluk 11 cm olduğunda ilmekler kapatılır ve büzülerek dikilir. etek ucu için tığ işi ile işleme yapılır. aynı renkle çiçekler işlenir.

Örgü çocuk elbise modelleri

 

Bir önceki yazımız olan En yeni amigurumi modelleri başlıklı makalemizde 2012 amigurumi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yandan Ayrık Düğün Saç Modeli
Düğün Saç Modelleri

düğün saç modelleri örnekleri ve kesimleri sizlerle bayanlar... Yeni evlenicek olan bayanlarımız için hazırlamış olduğum bu yazımda sizlere en güzel...

Kapat