Örgü Çocuk Patik Örneği ve Açıklamalı Yapılışı

Örgü Çocuk Patik Örneği ve Açıklamalı Yapılışı
7 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.598 kez okundu.

örgü çocuk patik örneği derya baykal açıklamalı anlatım yapılışı sizlerle

Çocuklarınız için çok eğlenceli bir örgü patik örneği hazırlamak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise sizleri aşağıdaki bu özel tasarım Derya Baykal üretimi olan yeni örgü patiği hazırlamaya davet ediyoruz. Derya Baykal üretimi olan ve ismine ‘noel baba’ denilen bu harika tasarım örgü patik örneği çok dikkatinizi çekecek diye düşünerek bu harika ürünü ayaklarınıza kadar getirdik.

Kolaylıkla hazırlayabileceğinizi düşündüğümüz bu harika tasarım örgü patik örneğini kesinlikle kaçırmamanız gerektiği üzerinde durarak şimdi de sizleri bu harika tasarım patiği yakından görmeye ve incelemeye davet ediyoruz. Çocuklarınızın ayaklarını sıcak tutabilecek bu harika örgü tasarım patiği emin olun çocuklarınız da çok beğenecek ve sürekli olarak karşı çıktıkları patik giyme durumlarına da bu patik sayesinde bir son verecekler.

örgü çocuk patik örneği ve açıklamalı yapılışı

örgü çocuk patik örneği ve açıklamalı yapılışı

Malzemeler

bebe yünü
tığ no 2.1mm
yün iğnesi
makas

Hazırlanışı

6 zincir çekilip kapatılır. 16 tane sık iğne yapılır. 2.nci sırada 12 ilmeğe parmağa dolayarak püskül yapılır. Kalan 4 ilmek sık iğne örülür. Sık iğne bölümü 12, püskül bölümü 18 ilmek olana kadar aralardan arttırarak 12 sıra örülür. Sarı iple arttırmadan 6 sıra beyaz iple 2 sıra kırmızı iple, 1 sıra sık iğne yapılır. Ortada 8 ilmek boş bırakılır. Kalan ilmekler 14 sıra sık iğne örülür. İkiye katlanıp dikilir. Resimde görüldüğü gibi işlenir.

Bir önceki yazımız olan Erkekler için "Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde erkek hırka modeli anlatımlı ve örgü erkek hırka modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Desenli ceket modeli
2014 Ceket Modelleri ve Kombinleri

Yeni sezon bayan ceket modelleri ve kombinleri... Birbirinden şık ve bir o kadar güzel tasarımlara sahip, ceket modellerini sizlerle paylaşmak...

Kapat