Örgü Dantel Şal Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Örgü Dantel Şal Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
22 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.646 kez okundu.

Örgü dantel şal modelleri dantel şal yapımı sizlerle…

2014 yılının ilk dantel şal modelini ve yapılışını, kadinmelektir.com olarak sizlerle paylaşıyoruz.  Çok güzel renge ve motife sahip olan bu örgü dantel şal modeli, tam el emeği göz nuru…  2014 yılında en trend şal modellerinden birisi olacak, bu olan dantel şal modelinin, yapılışını da bu makalemizde bulabilirsiniz.

Örecek olan bayan arkadaşlarıma kolay gelsin. Model hakkında bilmediğiniz yerleri yorum olarak bizlere sorabilirsiniz.

orgu bayan sal modeli ve yapilisi

Model adı : KM-005 Polka Şal
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili tığ numaraları : 12.5, 22
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Örümcek Modeli, Zincir, Sık İğne
Gerekli malzemeler : Polka 85792 (120 gr.)
Mevsim : Sonbahar, Kış, İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

1 ve 2 NO.LU PARÇA:

85792 renk no.lu Polka ipliği 350 cm olarak 2 adet şerit hazırlanır. (98’er dilim). Makara ipliği kullanılarak 1 zincir çekilir, tığ üzerine hazırlanan şeritlerin 1 tarafından 10 Polka ilmeği alınır, içinden makara ipliği geçirilerek tığa alınan ilmekle tığ üzerindeki ilmek birlikte alınır, 1 zincir çekilip, 1 adet Polka çiçeği yapılır, iplik koparılır. Yanındaki 39 Polka dilimi atlanır, sonraki 10 Polka ipliği dilimine de aynı işlemler yapıldıktan sonra, oluşan çiçek dilimlerinin her iki tarafında kalan 39’ar Polka dilimi şemada gösterildiği şekilde üstüste getirilir, arka tarafından Polka ilmekleri üzerine örümcek modeli yapılarak birbirine eklenir. Aynı şekilde 1 adet daha yapılır, şemada gösterildiği şekilde 2 parça birbirine 25’er adet zincirle eklenir.

2014 orgu bayan sal modeli ve yapilisi

3.NO.LU PARÇA:

203 adet Polka dilimi üzerine uygulanır. 3 Polka dilimi atlanır, önce *10 adet Polka dilimine çiçek yapılır. Yanındaki 10 adet Polka diliminin alt tarafında bulunan dilim uçlarındaki ipliklere aynı işlemler uygulanarak çiçek yapılır, *işaretinden tekrar edilerek 3 no.lu şemada gösterildiği şekilde sarmal çiçekler oluşturulur.

3.no.lu parçada çiçek aralarındaki boşluklarda kalan dilimler arka taraflarından 25’er adet zincirle birbirine eklenir. 3.no.lu parça bitirildikten sonra, 1 ve 2 no.lu parçalara zincirle eklenir.

Bir önceki yazımız olan Çok Şık Motifli "Örgü Kazak Modeli" ve Yapılışı 2014 başlıklı makalemizde 2014 örgü kazak modelleri, örgü kazak modelleri ve örgü kazak modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
orgu bayan kazak modeli ve yapilisi anlatimli
Çok Şık Motifli “Örgü Kazak Modeli” ve Yapılışı 2014

2014 - Dantel motifli örgü bluz modeli ve yapılışı anlatımlı Motifi ve rengi ile çok şık görünen bu örgü bluz...

Kapat