Örgü Düzenleyici ve Çerçeve Modeli Yapılışı ( anlatımlı )

Örgü Düzenleyici ve Çerçeve Modeli Yapılışı  ( anlatımlı )
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.757 kez okundu.

Evimizde örgü ile zaman geçiriyor ve örgüsüz yapamıyoruz. Biz örgü seven bayanlar olarak kadinmelektir.com takip ediyoruz diyorsanız bence en iyisini yapıyorsunuz dostlarım…

Sizlere en yeni ve tasarım harikaları olan birbirinden şık ve son derece narin örgü modellerini ve yapılışlarını paylaşıyorum.

Bu makalemde ise sizlere örgüden yapılma tasarım harikası olan yaprak motifli bir çerçeve modelini paylaşıyoruz ve yanında örgü malzemelerinizi koyabileceğiniz çok şık bir örgü düzenleyici modelini ve yapılışını da paylaşıyoruz.

Umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

 

Örgü Düzenleyici ve Çerçeve Modeli Yapılışı  ( anlatımlı )


örgü çerçeve modeli ve yapılışı

Model adı : ET-022 Pırlanta Örgü Düzenleyici ve Çerçeve
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 3
Örgü şekli : Düz-ters örgü, ajur modeli, zincir, sık iğne, trabzan, file örgü
Gerekli malzemeler : Pırlanta 300 (3 yumak), Angora Elite 4762 (1 yumak)
Mevsim : 4 mevsim

örgü süsleme dekorasyon yapılışı
Yapılışı:

ÖRGÜ DÜZENLEYİCİ:

1- Pırlanta 300 renk no.lu iplikle örülür. Önce alt kısmı yapılır. 42 cm zincir çekilerek geri dönülür. Her zincir üzerine 1’er sık iğne yapılır. 2- Sonraki sıralarda her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak örgü boyu 32 cm de bitirilir. 3- Oluşan parçanın son sırasındaki sık iğnelerin üst tarafından, 1 sıra sık iğne yapılır. 4- Şemada gösterildiği şekilde uzun ve kısa kenarlarından her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 4’er cm örülüp, köşeleri dikilir. 5- Bölmeler için 43 cm zincir çekilerek geri dönülür, her zincir üzerine sık iğne yapılır. 6- Sonraki sıralarda sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 4 cm örülür. İç kısmına dikilir. 7- Kısa bölmeler için 15 cm  zincir çekilerek geri dönülür, her zincir üzerine sık iğne yapılır. 8- Sonraki sıralarda sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 4 cm örülüp bitirilir. 3 adet örülüp, iç kısıma dikilir. 9- Çekmeceliğin etrafına diyagram uygulanarak oya yapılır.

ÇERÇEVE:

1- Angora Elite 4762 renk no.lu iplik kullanılır. 7 ilmek başlanarak , düz örülür diyagram uygulanır. 2- Örgü boyu 60 cm de bitirilip, ayna etrafına yapıştırılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü " Kız Çocuğu Şapka Modeli ve Yapılışı " ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde 2015 örgü modası, 2015 örgü modelleri ve 2015 örgü şapka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Sezon Oval Mutfak Tezgahı Resimleri
Çok Şık ” Oval Mutfak Tezgahı Modelleri ”

Modern mutfağın günümüze kadar getirdiği mutfak tasarımlarda hep düz veya L şeklindeki tezgah modelleri ile karşılaştık fakat, modern mutfak dekorasyonunda...

Kapat