Örgü Ekmek Sepeti ve Nihale Yapılışı ( anlatımlı )

Örgü Ekmek Sepeti ve Nihale Yapılışı ( anlatımlı )
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.147 kez okundu.

Örgüyü çok seven ve örgüsüz yaşayamayan, bayan arkadaşlarım için ve örgüye yeni başlayan, bayan dostlarım için bu makalemde, her zaman ki gibi birbirinden güzel örgü dekoratif modellerini paylaşıyorum ve paylaşmaya devam edeceğim.

Bu makalemde örgüden yapılmış ekmek sepeti ve çaydanlığınız için tatlı mı tatlı örgü nihale…

Bu iki güzel örgü dekorasyon ürününü yapmak oldukça kolay yapmanız gereken şey sizler için paylaştığımız anlatımı çok iyi okumanız ve gerekli malzemeleri almanız.

Yapılışı oldukça kolay olan bu modellerimizi ister kendinize , ister yakın bir bayan arkadaşınızın evine hediye edebilirsiniz.

Bu modelde kullanılan malzemeleri ve iplikleri almak için tıkla

Örgü Ekmek Sepeti ve Nihale Yapılışı ( anlatımlı )

örgü ekmek sepeti nihale

Model adı : ET-011 Pırlanta Ekmek Sepeti ve Nihale
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 2
Örgü şekli : Zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : Pırlanta 208, 184, 10153 (1’er yumak), Dolgu Malzemesi
Mevsim : 4 Mevsim

örgü ekmek sepeti yapılışı
Yapılışı:

EKMEK SEPETİ YAPILIŞI:

Baş kısmı için; 1- 10 adet zincir çekilir, üzerine baş diyagramı uygulanır. 5. sıradan sonra her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak  9 cm örülür. 2- İçine dolgu malzemesi konularak açık kalan kısmı birleştirilir. 3- Bedene dikildikten sonra başın arka tarafına telle destek yapılır. Üzerine sık iğne yapılarak göz ve burun yapılır.

Taban kısmı için; 1- 4 z adet zincir çekilerek birleştirilir. Oluşan yuvanın içine taban diyagramı uygulanarak 23 cm çapında bir daire elde edilir. 2- Oluşan dairenin üst tarafından her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 7 cm örülüp bitirilir.

Ayaklar için; 1- 10153 renk no.lu iplikle parmaklardan başlanır. 4 adet zincir çekilerek birleşitirilir. 1. sıra;  oluşan yuvanın içine 8 adet sık iğne yapılır. 2. sıra; her sık iğne üzerine 2’şer sık iğne yapılır. 3. ve 7. sıralar; sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 1 parmak elde edilir. 2- Aynı şekilde 3 adet yapıldıktan sonra oluşan parmaklar yan yana getirilip, sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 3 sıra örülür. 3- Sonraki sıradan itibaren sık iğneler eksiltilip 2 cm daha örülüp bitirilir.

örgü nihale yapılışı anlatımlı

NİHALE YAPILIŞI:

Çiçeklerin ortası için; 1- 184 renk no.lu iplikle 4 adet zincir çekilerek, birleştirilir. Üzerine diyagram uygulanarak 5 cm çapında bir daire elde dilir. 2- 2 adet yapılıp, içine dolgu malzemesi konularak sık iğneyle eklenir.

Yapraklar için; 1- 208 renk no.lu iplikle 4 adet zincir çekilerek birleşitirilir. Üzerine diyagram uygulanır. 2- Diyagramın 5. sırasından sonra 3 cm artış yapılmadan örülür. 3- Sonraki sıradan artırılan sık iğneler simetrik olarak eksiltilip bitirilir. 4- Aynı şekilde 8 adet yapılır. İçleri dolgu malzemesi ile doldurulup orta kısıma dikilir. 5- Toplam 3 adet çiçek yapılıp şemada gösterildiği şekilde iğneyle birbirine dikilerek eklenir.

Bir önceki yazımız olan Yeni "Örgü Bebe Lifi Modeli Yapılışı" ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde banyo lifi örgü modelleri, bebe lifi ve kuzulu örgü bebek lifi video hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü peçetelik yapılışı anlatımlı
Örgü Servis Peçetesi Yapılışı ( anlatımlı )

Elinize ipliğinizi ve milinizi aldıktan sonra harika örgü tasarımları yaratabilirsiniz dostlarım...  2014 - 15 yıllarında sizlere birbirinden güzel örgü modelleri...

Kapat