Örgü erkek bebek odası kapı süsü (anlatımlı)

Örgü erkek bebek odası kapı süsü (anlatımlı)
27 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.698 kez okundu.

örgü erkek bebek oda süsü örnekleri modelleri çeşitleri ve detaylı anlatım yapılışları

Erkek bebekleriniz için hazırladığınız oda tasarımlarının kapısına asabileceğiniz ve şık görünümü ile büyük beğeninizi kazanacak olan bu modeli mutlaka değerlendirmeli ve bebeklerinizin odaları için oluşturmalısınız diye düşünüyorum. Bir önceki makalemizde sizlere “örgü kız bebek odası kapı süsü” modelini sunmuştuk, bu yazımızda ise erkek bebekleriniz için yapabileceğiniz modelleri sunuyoruz.

Örgü erkek bebek odası kapı süsü (anlatımlı)

ERKEK BEBEK ODA SÜSÜ YAPILIŞI:

kapı süsüsmüze elli ilmek ile Verev doku uygulayarak başlarız  örgümüzün boyu altmışbeş cm olduğunda bitirelim. Örgü desenimizi düz yüzde üç sıra düz ve bir sıra ters olarak tekrarlayalım. Verev doku için her düz yüzde sıra başında bir ilmek artırırken, her tersyüzde sıra başında birilmek eksiltelim Üst kurdele beş mm şiş ile altı ilmek atalım. yüzelli cm uzunluğunda haraşo bant örelim.

Dikiş : Dış çapıyirmibeş cm olan kartonun etrafına iki – üç kat elyaf saralım. altmışbeş cm uzunluğundakiörgümüzün başlangıç ve bitiş uçlarınıdikelim. Hazırladığımız elyafınüstüne yerleştirelimve arka yüzündenörgümüzü birbirine tutturalım. Düzyüzünde yirmi cm uzunluğundaki haraşo bandımızı kurdele olarak bırakıp devamındaher dokuz cm lik bandı kendietrafında bir kere döndürdüktensonra hazırladığımız simitinorta kısmında altı cm aralıklar ile mav boncuk yardımı ile tutturalım. Mavi kurdela ilehazırlayacağımız fiyongunetrafından dolayaraksallandıralım. Hazırlayacağımız beş adet ponponun ilkini tam ortaya, ikinci ve üçüncü ponponu altışar cm dışına, diğer iki ponponu ise ikinci ponponların beş er cm dışınaarka dikişin üstünden bağlayıp kapı süsümüzü bitirelim.

Bir önceki yazımız olan Yazlık merserize bayan bluz modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde yazlık örgü bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kiz_bebek_kapi_susu
Örgü kız bebek odası kapı süsü (anlatımlı)

örgü kız bebek odası kapı süsü örnekleri modelleri yapılışları detaylı anlatımları Genel olarak yeni doğan kız çocukları için hazırlanan odaların...

Kapat