Örgü “Erkek Bere ve Boyunluk” Modeli Yapılışı

Örgü “Erkek Bere ve Boyunluk” Modeli Yapılışı
15 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 3.491 kez okundu.

2014 Örgü erkek bere ve boyunluk modeli ve yapılışı anlatımlı…

2014 yılının ilk erkek örgü bere ve boyunluk modelini bu makalemde sizlerle buluşturuyorum hanımlar… Nako tasarımcıları tarafından örülen bu şık bere ve boyunluk modelini, bu kış aylarında kocanıza veya sevgilinize örebilir, hediye edebilirsiniz.

Bu bere ve boyunluk modelinin yapılması oldukça kolay ve masrafsızdır. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Modelin tüm ipliklerine bakmak için tıklatın.

örgü erkek bere ve boyunluk modeli yapılışı

Model adı : AK-044 Spaghetti Combo Bere ve Boyunluk
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 6
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli :  Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, haraşo örgü, jakar  örgü
Gerekli malzemeler : Spaghetti 6577 (2 yumak), Spaghetti Combo 20255 (2 yumak), 22 cm fermuar
Mevsim : Kış

Yapılışı:

BERE YAPILIŞI:

1- 20255 renk no.lu iplikle 60 ilmek başlanır, 1+1 lastik örülür. 2- Bere boyu 20 cm de ilmekler 1. ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir.

SİPERLİK YAPILIŞI:

1- 6577 renk no.lu iplikle 20 ilmek başlanır, düz örülür. 2- Örgü boyu 14 cm de ilmekler kesilerek bitirilir. 3- Bitirilen parça ikiye katlanarak yan kısımlarından dikilir. 4- Oluşan parçanın içine siperlik yerleştirilerek berenin ön kısmına dikilir.

BOYUNLUK YAPILIŞI:

1- 6577 renk no.lu iplikle 30 ilmek başlanır. 2- 2 diş haraşo örülüp, 1+1 lastik örülür.  3- Örgü boyu 4 cm de 20255 renk no.lu iplikle diyagram uygulanır. 4- 12 cm arayla 2 defa daha diyagram uygulanır. 5- Örgü boyu 58 cm de 2 diş haraşo örülüp ilmekler kesilerek bitirilir. 6- Başlama ve bitiş yerlerine fermuar dikilir.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal'dan Örgü Şal Modelleri ( Resimli ) başlıklı makalemizde derya baykal örgü şal modelleri anlatımlı, derya baykal örgü şal modelleri ve yapılışları ve derya baykal şal modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Derya Baykal Çiçekli Tığ İşi Şal Modeli ve Yapılışı yeni ...
Derya Baykal’dan Örgü Şal Modelleri ( Resimli )

derya baykal örgü şal modelleri derya baykal şal örgü şal modelleri çeşitleri anlatımlı açıklamalı Kadınların vazgeçilmezleri içerisinde yer alan şalları...

Kapat