Örgü “Ev Çorabı Modeli” ve Yapılışı ( Anlatımlı )

Örgü “Ev Çorabı Modeli” ve Yapılışı ( Anlatımlı )
18 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.635 kez okundu.

Nako 2014 örgü ev çorabı modeli yapılışı anlatımlı sizlerle…

Sizlere bu makalemde oldukça şık ve harika tasarıma sahip bir örgü ev çorabı modeli ve yapılışını paylaşacağım. Bu örgü çorap modelini hem çok rahat örebilir hem de çok rahat soğuklardan korunmak için giyebilirsiniz.  Fazla masraf gerektirmeyen bu örgü çorap oldukça şık.

Modelin yapılışı hakkında ilk detaylı bilgileri biz paylaşıyoruz. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.  Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako örgü çorap modeli ve yapilisi

Model adı : AK-034 Superlambs Special ev çorabı
Zorluk derecesi : orta
İlgili şiş numaraları : 5
Örgü şekli : Düz -ters örgü, tekli pirinç, ilmek, 1+1 lastik örgü, ilmek kaydırma, burgu modeli
Gerekli malzemeler : Süperlambs Special 6383( 2 yumak)
Mevsim :

Yapılışı:

1- Konç kısmından  60 ilmek başlanır. 2- 2 cm 1+1 lastik örülür. İlmekler; 3 ters, 12 ilmek 2 no.lu diyagram, 4 düz, 22 ilmek 1 no.lu diyagram, 4 düz, 12 ilmek 2 no.lu diyagram, 3 ters şeklinde örülür. 3- Arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülür. 4- Örgü boyu 38 cm de her iki taraftan 10’ar ilmek kesilir. Kalan  40 ilmekle örgüye devam edilir. 5- Örgü boyu 48 cm de 1+1 lastik örgüye geçilir. 6- Lastik örüye geçilen ilk sırada 3 ilmek arayla 10 defa 1’er ilmek kesilerek 30 ilmeğe düşülür. 7- Burun kısmı için her iki taraftan her düz sırada 7 defa 1’er ilmek kesilir.8- Sonraki sıradan başlanarak her iki taraftan her düz sırada 7 defa 1’ er ilmek artış yapılarak tekrar 30 ilmeğe ulaşılır. 9- 10 cm daha  1+1 lastik örüldükten sonra topuk kısmı için her iki taraftan her düz sırada 5 defa 1’er ilmek kesilir. 1 cm ilmek kesmeden örülür. 10- Sonraki sıradan başlanarak her iki taraftan her düz sırada 5 defa 1’er ilmek artışı yapılır.  11- Örgü boyu 71 cm’ de ilmekler kesilerek bitirilir. 12- Şemada gösterildiği şekilde aynı no.lu yerler birbirine dikilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çok Güzel " Kapüşonlu Bolero" Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde bolero modelleri ve yapılışı derya baykal ve nako bolero modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kapüşonlu bolero modeli ve yapılışı
Çok Güzel ” Kapüşonlu Bolero” Modeli ve Yapılışı

2014 Kapüşonlu bolero modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... Yeni yılın getirdiği birbirinden güzel kapüşonlu bolero modelleri var fakat. Bu model...

Kapat