Örgü fular modelleri yapılışı

Örgü fular modelleri yapılışı
7 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.538 kez okundu.

örgü fular modelleri örnekleri çeşitleri sizlerle dostlar… 

Birbirinden harika tasarımlar ile üretilen yeni örgü fular modelleri ve yapılışlarını sizlere sunmak istiyorum dostlarım… Kendinize örnek olabilecek bir örgü fular modeli arıyorsanız, sizler için seçtiğimiz modellere ve yapılışlarına mutlaka bir göz atmalısınız…

örgü fular modelleri,

örgü fular örnekleri

örgü fular modelleri 2012

Kullanılan Örgüler:
Düz örgü – Ters örgü
Ölçü : 26 ilmek – 30 sıra -10 em” eşittir.
UYGULAMA
Fular : 3.5 numara örgü şişine 55 ilmek atın. 1. sıradan itibaren
düz örgü örerek örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 20
cm. – 60 sıra olduğu zaman, 1. sepet örgü kafeslerini örebilmek için,
55 ilmeği 5 parçaya ayırın. 1. parça için sıra başındaki 11 ilmeği
örgü şişinde bırakın. Kalan 4 parçayı beklemeye alın. Örgü şişindeki
11 ilmek üzerinden 41 sıra düz örgü örerek beklemeye alın. Sonra
sırasıyla beklemede olan 4 parçayı da aynı şekilde örün. Beklemede
olan ilmekleri sırasıyla 3.5 numara örgü şişine geçirin. Bütün ilmekler üzerinden (55 ilmek) düz örgü örmeye devam edin. Örgü boyu sepet örgü kafeslerinden sonra 72 cm. – 216 sıra olduğu zaman, 1. sepet örgü kafeslerinde uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, 2. sepet örgü kafeslerini örün. Beklemede olan 2. sepet örgü kafeslerini şişten çıkararak, ters örgü örgü yüzüne gelecek şekilde, örgüyü çevirin. “Not: 1. örülen kafesler düz örgü, 2. örülen kafesler ters örgü olacak şekilde örgüyü ikiye katlayın.” Açıkta olan sepet örgü kafeslerini (ters örgü) soldan sağa doğru sırasıyla, 1. örülen sepet örgü kafeslerinin (düz örgü) arasından, modelde görüldüğü gibi geçirerek, sepet örgü şeklini oluşturun. Açıkta olan ilmekleri sırasıyla 3.5 numara örgü şişine geçirin. Toplam 55 ilmek üzerinden 60 sıra ters örgü örerek, bütün ilmekleri bir kerede kesin.
Bitirme : 3.5 numara örgü tığı ile fuların iki ucunu yarım çiçek motifi oluşturarak, diğer kenarlarını ise 2 zincir 1 küçük ilmek örerek tığlayın. – Küçük ilmek = Tığın başına iplik dolamadan bir kerede çekin.

Bir önceki yazımız olan Yeni örgü mutfak perdesi modelleri başlıklı makalemizde örgü mutfak perdesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bebek_resimleri-12
Bebek örnekleri

bebek resimleri örnekleri elbiseleri sizlerle dostlar... Bebek resimleri ve bebek kıyafetleri sizlerle, bu fotoğraflara bayılacaksınız kızlar... çok şeker olan bu...

Kapat