Örgü işi “fırın eldiveni” ve açıklamalı yapılışı

Örgü işi “fırın eldiveni” ve açıklamalı yapılışı
30 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.232 kez okundu.

örgü işi fırın eldiven modeli örneği tasarımı ve detaylı resimli açıklamalı yapılışı

Mutfakların vazgeçilmez parçalarından olan “fırın eldivenleri” farklı tasarımlar ile hazırlanarak bizlere sunulurlarken bu özel tasarımlar içerisinden seçtiğimiz bir tanesini anlatımı ile birlikte sizlere sunmak istiyoruz. Tamamen örgü işi bir tasarım ile ortaya çıkartılan bu özel “örgü fırın eldiveni” tilki şeklindeki özel yapısı ile fazlasıyla dikkat çekiyor.

Eğer sizlerde mutfaklarınız içerisinde bu tarz özel bir tasarıma ihtiyaç duyuyorsanız bu özel parçayı mutlaka ama mutlaka hazırlamalısınız…

Örgü işi “fırın eldiveni” ve açıklamalı yapılışı

Malzemeler

  • İnce Beyaz – Kırmızı – Siyah Yün
  • Tığ No. 3.5

Hazırlanışı

4 zincir çekilip kapatılır. 12 tane sık iğne yapılır. ikinci sırada her ilmeğe çift batarak sık iğne yapılır, üçüncü sırada her ilmeğe tek batılır.

Kırmızı yüne geçilir, elin genişliğine göre arttırarak, 10cm örülür. Baş parmak için 4cm açıklık bırakılır. Daha sonra tekrar dönerek açıklık bırakılmadan 8cm örülüp, örgü kapatılır.

4cm baş parmak için bırakılan açıklığa ilmek alınır. Parmak boyu kadar örülür. Kulakları örülür. Siyah yünle, göz ve burun işlenir.

Bir önceki yazımız olan Bebekler için çok şık "Ponponlu Bere" örneği ve yapılışı başlıklı makalemizde bebek beresi yapılışı ve ponponlu bebek beresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako atkı ve çanta örgü
Örgü “Atkı ve Çanta” modeli ve açıklamalı yapılışı

örgü atkı ve çanta modeli nasıl örülür nasıl yapılır nako carmen atkı ve çanta yapılışı  Kadınların örgü konusunda vazgeçemediği parçalarından...

Kapat