Örgü işi “Hırka” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı

Örgü işi “Hırka” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı
4 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.758 kez okundu.

örgü nako hırka modeli örneği nasıl örülür nasıl yapılır anlatımlı açıklamalı yapılışı 2013

Şimdi sizlere Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan gerçekten özel bir örgü “hırka” modeli sunmak istiyorum kızlar. Ortak zorlukta bir yapılışa sahip olan ve görünümü ile fazlasıyla etkileyici olan bu hırka modeli büyük emekler neticesinde ortaya çıkartılmış. Nako tasarımcılarının el emeği ve göz nurları ile ortaya çıkarttıkları bu özel “hırka” sizler için önemli bir giyim alternatifi olabilir. Özel yapı tasarımı ve farklı rengi ile kombinlerinize farklılık kazandırabilecek olan bu hırka ile kendi farkınızı rahatlıkla yaratabilir, dışarıdan bakanların ilgisini kolaylıkla çekebilirsiniz.

Evlerinizde oturduğunuz yerden çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu özel hırka modelinin yapılışına dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu ürünü hep birlikte işleyelim kızlar…

Örgü işi “Hırka” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı

kadın örgü hırka modeli ve yapılışı açıklamalı

Model adı     :     Serin Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     2.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Trabzan, zincir, sık iğne, file örgü

Gerekli malzemeler     :     5292 (5 Yumak)

Mevsim     :     İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

HIRKA YAPILIŞI:

Diyagramdaki model uygulanarak kollar için; 28 adet tam, 2 adet yarım, ön ve arka bedenler için; 44 adet motif yapılır. Beden şemasında gösterildiği şekilde son sırada birbirine eklendikten sonra, yaka ve ön ortalarına 3 sıra sık iğne yapılır. Sağ ön parçada ön ortasından başlanarak 3 cm arayla 3 adet ilik açılır. Kol etrafına 1 sıra trabzan yapılır.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan harika bir örgü "Serin Bluz" modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bluz ve örgü bluz nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
açık tenliler cilt
Cilt rengine göre yaşlanma belirtileri!

Cilt rengine göre yaşlanma uyarıları Esmer tenliysek güneş görür görmez hiç kızarmadan kararabiliriz, açık tenliysek önce kızarıklık sonra hafif bir...

Kapat