Örgü işi Nako “Pırlanta Bluz” modeli ve yapılışı

Örgü işi Nako “Pırlanta Bluz” modeli ve yapılışı
7 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.824 kez okundu.

örgü işi nako pırlanta bluz modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı yapılışı

Örgü işi yapan profesyonel eller tarafından büyük emek verilerek hazırlanan ve görünümü ile gerçekten fazlasıyla dikkat çekici olan çok şık bir “örgü bluz” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı ile sizlerleyiz. Farklı bir örgü tasarım örneğine sahip olan bu özel “pırlanta bluz” modelini görür görmez çok etkilenecek ve bu özel parçayı kendiniz için hazırlayarak kullanmak isteyeceksiniz.

Pırlanta bluz modelinin her ne kadar zor bir yapılış biçimi olsa da modeli işledikçe ortaya çıkan ürünün farkına varacak ve zorluğu fazla hissetmeden rahat bir şekilde bu ürünü hazırlayabileceksiniz.

Örgü işi Nako “Pırlanta Bluz” modeli ve yapılışı

nako örgü bluz nasıl örülür

Model adı     :     Pırlanta Bluz
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili tığ numaraları     :     4.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Trabzan, zincir, sık iğne, file örgü, pıtırcık oyası, trabzanlı pıtırcık oyası

Gerekli malzemeler     :     6298 (5 Yumak)

Mevsim     :     İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

MOTİF YAPILIŞI:

Diyagramdaki model uygulanarak kollar için; 2 adet, ön ve arka bedenler için; ön beden şemasında gösterildiği gibi diyagramdaki artış yerleri 4 köşeye uygulanarak 2 adet motif yapılır.
Bedenler için kullanılan 2 adet motif, her iki tarafından birleştirilerek bedenin alt kısmı oluşturulur. Motifin son sırasında oluşan her filenin içine 4’er trabzan yapılır. Sonraki sıralarda trabzan üzerine trabzan yaparak örgüye ön ve arka beden olarak ayrı ayrı devam edilir.
Arka beden için; beden boyu 53 cm de yaka için örgü ortalanır ve ortadaki 24 trabzan örülmeden geri dönülür ve örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 4 defa 2’şer trabzan eksiltilir. Beden boyu 63 cm de bitirilir.
Ön beden için; beden boyu 50 cm de yaka için örgü ortalanır ve ortadaki 15 ilmek örülmeden geri dönülüp, örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 6 defa 2’şer, 3 defa 1’er trabzan eksiltilir. Beden boyu 63 cm de omuzlarda kalan 11’er cm’le bitilir.

KOLLAR:

Kollar için yapılan motifler beden şemasında gösterildiği gibi ortalanır ve kol evine dikilir.
Yaka etrafına pıtırcık, kol ve etek ucuna 3 trabzanlı pıtırcık oyası yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "Hırka" modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde nako serin hırka modeli ve örgü hırka nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kadın örgü hırka modeli ve yapılışı açıklamalı
Örgü işi “Hırka” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı

örgü nako hırka modeli örneği nasıl örülür nasıl yapılır anlatımlı açıklamalı yapılışı 2013 Şimdi sizlere Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan gerçekten...

Kapat