Örgü kelebek modeli yapılışı (resimli anlatım)

Örgü kelebek modeli yapılışı (resimli anlatım)
6 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.252 kez okundu.

örgü kelebek tekniği modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle dostlar… 

Örgü kelebek tekniği konusunda bilgi sahibi olmak ve bu tekniği öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz dostlarım. Sizler için örgü kelebek tekniği ve yapılışı ile ilgili önemli bilgileri bir araya getirdik.  Bu bilgileri takip ederek, sizlerde örgü kelebek tekniğini öğrenebilir, bu anlamda tasarımlar geliştirmeye başlayabilirsiniz.

örgü kelebek modeli nasıl yapılır

Bu örnekte kenar ilmekten sonra 5 ilmek örülmeden sağ şişi alınız.

örgü kelebek yapımı

İplik bu 5 ilmeğin önünden arkaya dolanır ondan sonra 5 ilmek düz bir şekilde örülür,tekrar 5 ilmek örmeden alıp iplik arkaya dolanır.Bu işlem böylelikle 3 kez üst üste tekrar edilir

örgü kelebek nasıl yapılır

Şimdi ise örgünün arka yüzünde tüm ilmeklere ters örgü örülürken, boşa alınan 5 ilmeğin ortasından sağ şişin yardımıyla dolanan iplikler toplanır.

kelebek örgüsü yapımı

5 ilmeğin ortasındaki ilmekle beraber alınır,

kelebek örgü nasıl yapılır resimli anlatım

Ortada olan ilmekle ise ters örgü örünüz.

kelebek örgü yapılışı

Örneğimizin bitmiş halidir son olarak size,kelebek motifleri her 4 sırada bir, diğer düz örgülerin ortasına uygulanarak çapraz bir görünüm elde edilir.

Bir önceki yazımız olan Balık sırtı örgü yapılışı (anlatımlı) başlıklı makalemizde Balıksırtı örgü yapılışı (anlatımlı) hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
fırfırlı_etek_2
Örgü fırfırlı etek modeli ve anlatımlı yapılışı

Örgü fırfırlı etek modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle...  Farklı tasarımı ile dikkat çeken fırfırlı etek modeli ve yapılışını...

Kapat