Örgü “Kız Çocuğu Hırkası” Modeli ve Yapılışı

Örgü “Kız Çocuğu Hırkası” Modeli ve Yapılışı
6 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.941 kez okundu.

2014 – Örgü kız çocuğu hırkası modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Yepyeni bir örgü kız çocuğu hırkası ile sizlerleyiz. Rengarenk bir şekilde örülen bu hırka modelini umarım çocuklarımız çok beğenir. Nako tasarımcıları tarafından örülen bu hırka modelini örmesi çok kolay.

Bahar aylarında kız çocuklarınıza bir hediye vermek istiyorsanız. Tam mevsimine geleceğimiz şu günlerde örmeye başlayabilirsiniz. Yeni sezon örgü çocuk hırkası ve anlatımlı yapılışı sizlerle umarım beğenirsiniz.

Örgü kız çocuğu hırkası

Model adı : CM-023 Süper İnci Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 3.5
Yaş grubu : 4 yaş
Örgü şekli : 1+1 lastik örgü, zincir, sık iğne, trabzan, pıtırcık oyası
Gerekli malzemeler : Süper İnci 6383 (2 yumak), 1175, 294, 4743 (1’er yumak), 3 adet ponpon
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

ÜST BEDEN:

Arka ve Ön bedenler birlikte örülür. Arka bedenden 6383 renk no.lu iplikle 70 ilmek başlanır, 12 cm 1+1 lastik örgü yapılır. Sonraki sırada yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 24 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 3 defa 2’şer ilmek kesilerek ön beden örülmeye başlanır. Kalan 17 ilmek omuz için 4 sıra 1+1 lastik örüldükten sonra, yaka tarafından, her sırada 2+3+4+4+4 ilmek artırılarak 34 ilmeğe ulaşılır. 12 cm daha örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür.

ALT BEDEN:

Arka ve Ön bedenler birlikte örülür. Etek ucundan başlanır. 132 adet zincir çekilir, aralarına 6383 renk no.lu iplik kullanılarak 294, 1175, 4743 renk sıralamasıyla diyagram uygulanır. Beden boyu 20 cm de bitirilir. Bedene sık iğne yapılarak eklenir.

KOLLAR:

Bedendeki renk sıralaması uygulanarak, 50 adet zincir çekilir, üzerine 20 cm diyagram uygulanıp, bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür. Bedene sık iğneyle eklenir.

YAKA ve ÖN BORDÜRLER:

Yaka ve ön ortalarına 6383 renk no.lu iplikle 1 sıra pıtırcık oyası yapılır. Ön ortasına 1175, 294, 4743 renklerinden 1’er adet ponpon yapılır.

Bir önceki yazımız olan TIĞ İŞİ BAYAN YELEK Örnekleri ( Modelleri ) İle Buradayız başlıklı makalemizde bayan yelek örnekleri, tığ işi bayan yelek modelleri anlatımlı ve tığ işi bayan yelek örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Önerileri:

kız çocuk örgü hırka modelleri ve yapılışları,çocuk örgü hırka modelleri ve yapılışları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tül Perde
TÜL PERDE MODELLERİ ile daha şık dekorasyonlar

tül perde modelleri çeşitleri fiyatları resimleri görselleri en güzel en yeni tül perdeler Dekorasyonların önemli ve olmazsa olmaz parçalarından bir...

Kapat