Örgü Minnoş Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Örgü Minnoş Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
2 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.323 kez okundu.

Örgü bebek hırkası modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Kış aylarında, sevgili kız çocuklarımıza çok güzel hediye verme zamanı geldi dostlarım…  Nako tasarımcıları tarafından yapılan bu bebek hırkası modelini çok beğeneceksiniz.  Modelimizi sade ve oldukça şık gözüküyor. Çok uygun fiyata harika bir bebek hırkası yapabilirsiniz.

Modelimizin örülüşü oldukça kolay ve zahmetsizdir. Model hakkındaki bilgileri doğru okuyup uygularsanız, resimdeki modelin aynısına sahip olabilirsiniz.  Bu model erkek çocuklarımız için uygun değildir.

orgu bebek hirkasi ve yapilisi 2014

Model adı : Lüks Minnoş Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Yaş grubu : 1-2 Yaş
Örgü şekli : Trabzan, zincir, sık iğne, birit ilik
Gerekli malzemeler : 6690 (1 Yumak), 1 adet düğme
Mevsim : Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
26 cm zincir üzerine diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 1’er cm eksiltilir. Beden boyu 33 cm de bitirilir.

ÖN:
14 cm zincir üzerine diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için bir taraftan 1 cm eksiltilir. Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için ön ortasından, her sırada 1’er trabzan eksiltilir. Beden boyu 33 cm de omuzda kalan 8 cm’le bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
20 cm zincir üzerine diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 1 sıra arayla 6 defa 1’er trabzan artış yapılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2 sıra arayla 2’şer trabzan eksiltilir. Kol boyu 28 cm de bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Kol, yaka, ön ortaları ve etek ucuna 1 sıra sık iğne yapılır. Sağ ön ortasında 1 adet brit ilik yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü Tozluk Modeli ve Yapılışı Anlatımlı ( 2014 ) başlıklı makalemizde örgü tozluk modelleri, örgü tozluk modelleri ve yapılışı ve örgü tozluk yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Bayan kazak modelleri
Birbirinden Güzel Sonbahar/Kış Kazak Trendleri 2014

2014 -  Sonbahar/Kış Kazak Modelleri ve Kombinleri Sonbahar ve kış aylarının olmazsa olmazlarından olan kazaklar bu sezon capcanlı ve rengarenk!...

Kapat