Örgü Pembe Renk Bayan Hırkası Modeli Yapılışı

Örgü Pembe Renk Bayan Hırkası Modeli Yapılışı
21 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.009 kez okundu.

Pembe renk örgü bayan hırkası modeli yapılışı anlatımlı

Yeni hırka modelleri, bizlere ulaştıkça siz güzel takipçilerimiz ile bu modelleri paylaşmaktan büyük bir zevk duyuyoruz.  Bugün çok güzel rengi ve motifi ile sizlere 2014 yılının ilk pembe bayan hırkasını ve nasıl yapıldığını paylaşacağım. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Modelimizin rengini pembe olarak değil de kırmızı, yeşil,sarı ve koyu kahve renklerinde de örebilir, trend olan renkler ile modaya ayak uydurabilirsiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

orgu pembe renk bayan hirkasi

Model adı : Venüs Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü, burgu modeli, haraşo
Gerekli malzemeler : Venüs 10542 (9 Yumak)
Mevsim : İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
80 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 50 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 66 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 28 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 68 cm de omuzlarda kalan 20’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
50 ilmek başlanır. 3 cm haraşo örüldükten sonra ilmekler ön ortasından başlanarak; 2 ilmek haraşo, 10 ilmek diyagramdaki burgu modeli, 2 ilmek ters, 21 ilmek diyagramdaki model, 2 ilmek ters, 10 ilmek diyagramdaki burgu modeli, 1 ilmek ters, 2 ilmek düz şeklinde dizilir. Arka sırasında ilmekler geldiği gibi örülürken 2 ters örülen ilmeklerin arasından şişe 14 ilmek atılarak 78 ilmeğe ulaşılır. Artış yapılan 14 ilmek 6 sıra ters örülüp, bir defada kesilir. Sonraki sırada aynı yerden tekrar şişe 14 ilmek atılır…şeklinde beden boyunca örülür. Beden boyu 50 cm olduğunda kol evi için 2 ilmek düz örülen taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm örülerek omuz için 40 ilmek kesilir. (artış yapılan 14 ilmek dahil edilerek 40 ilmek) kalan 28 ilmek (artış yapılan 14 ilmek dahil) 10 cm daha örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Ön ortasında örülen 10 cm’lik bölümler arka ortasında birleştirilip, yakaya dikilir.

KOLLAR:
45 ilmek başlanır, 11 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek artış yapılarak 55 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 27 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+15 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 35 cm de kalan 15 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Baharlık Örgü "Stretch Bluz Modeli" ve Yapılışı Sizlerle başlıklı makalemizde baharlık örgü bluz modelleri, örgü bluz modelleri örnekleri ve örgü bluz modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako orgu baharlık bluz modeli
Baharlık Örgü “Stretch Bluz Modeli” ve Yapılışı Sizlerle

Baharlık örgü strech bluz modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... Her mevsimde biz bayanların vazgeçmediği giymekten zevk aldığı örgü bluz modelleri...

Kapat