Örgü Renkli Kazak Modeli ve Yapılışı

Örgü Renkli Kazak Modeli ve Yapılışı
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.048 kez okundu.

Erkek çocuklarımız için birbirinden güzel tasarımlarda örgü kazak , hırka ve yelek modellerini bir önceki makalelerimizde sizlere paylaşmıştık. Bu makalemde ise sizlere örgü renkli çok şirin bir erkek kazağı modelinin yapılışını ve açıklamasını paylaşacağım. Modelimizi örmek oldukça kolay ve keyiflidir.

Yeşil, turuncu sarı ve açık yeşil renkleri yerine oğlunuzun istediği renklerden iplikler alarak da örebilirsiniz. Örgüye yeni başlamış ve erkek çocuğu olan bayan arkadaşlarım oldukça güzel örgüye başlama yöntemi olarak bu renkli kazak modelimizi de kullanabilirsiniz. Örecek bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Umarım modellerimizi beğenir, yorumlarda bulunursunuz.

Örgü Renkli Kazak Modeli ve Yapılışı


 

örgü erkek çocuk renki kazak yapılışı

Model adı : CM-043 Lolipop Kazak
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : 3-4 Yaş
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, haraşo
Gerekli malzemeler : Lolipop 80437 (3 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış

Yapılışı:

ÖRNEK ANLATIMI:

19 ilmek üzerinden anlatılmıştır.

1.sıra: 1 kenar ilmeği, 1 haraşo, 1 dolama, yanındaki 15 ilmek; 1 düz, 1 ters lastik, 1 dolama, 1 haraşo, 1 kenar ilmeği şeklinde dizilir.

Arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülürken, dolama yapılan ilmekler haraşo örülür.

3.sıra: 1 kenar ilmeği, 2 haraşo, 1 dolama, 15 ilmek; 1 düz, 1 ters lastik, 1 dolama, 2 haraşo, 1 kenar ilmeği şeklinde örülüp, sıra tamamlanır.

5.sıra: 1 kenar ilmeği, 3 haraşo, 1 dolama, 15 ilmek 1 düz, 1 ters lastik, 1 dolama, 3 haraşo, 1 kenar ilmeği şeklinde dizilip, sıra tamamlanır.

7.sıra: 1 kenar ilmeği, 4 haraşo, 15 ilmek; 1 düz ve 1 ters ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, yanındaki 1 düz, 1 ters ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir…şeklinde 7 defa kesme işlemi uygulanır, 1 düz, 4 haraşo, 1 kenar ilmeği şeklinde örülüp, sıra tamamlanır.

9.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA:

65 ilmek başlanır, haraşo örgü yapılır. Beden boyu 26 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 22 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm de kalan 21 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

65 ilmek başlanır, haraşo örülür. İlmekler; 25 haraşo, 1 dolama, 15 ilmek; 1 düz, 1 ters lastik, 1 dolama, 25 haraşo şeklinde dizilir, ortadaki 15 ilmeğe örnek uygulanır. Beden boyu 26 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 22 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm de kalan 21 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

55 ilmek başlanır, haraşo örülür. Kol boyu 25 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 22 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 39 cm de kalan 11 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Bir önceki yazımız olan Çok Şirin " Örgü Bebe Lif Modeli ve Yapılışı " başlıklı makalemizde açıklamalı örgü lif modelleri, anlatımlı örgü lif modelleri ve nako örgü lif modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü mor renk lif yapılışı anlatımlı
Çok Şirin ” Örgü Bebe Lif Modeli ve Yapılışı “

Mor renk harika tasarımda olan örgü bebek lifi modelimizi bu makalemizde sizlerle buluşturuyoruz. Son yılların en güzel örgü tasarımlarını ve...

Kapat