Örgü saç bandı modeli ve yapılışı

 örgü saç bandı modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar…

Bayanlar günlük hayatımızda dışarıya çıkarken en çok önem verdiğimiz yerlerden biri kıyafetlerimiz ve saçlarımızdır.

Ben sizler için birbirinden güzel tasarımlara sahip olan örgü saç bandı modellerini ve yapılışlarını paylaşmak istedim bu örgü saç bandı modelleri arasından her renk ve çeşitleri bulmak mevcuttur. Sizlere en güzel örgü saç bandı modelllerinin nasıl yapıldığını sunacağım eğer beğenirseniz her kıyafetinize göre kendinize örebilirsiniz.

En güzel örgü saç bandı modellerini aşağıdaki galerimizden bulabilirsiniz bayanlar. İyi günler

Malzemeler

– MERSERİZE İP
– TIĞ NO 2.1 mm

YAPILIŞI

15 zincir çekilir. 7.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir. 1 ilmek atlanıp sonraki ilmeğe ikili trabzan yapılır. Bu şekilde sıra sonuna kadar 5 kutu yapılır. 2 sıra sonra iki taraftan birer kutu arttırılır. 4 sıra örülüp, 2 taraftan arttırılır. 11 kutu olana kadar, 4 sırada bir iki taraftan arttırılır. 11 kutu olunca arttırmadan 17 sıra örülür, daha sonra iki taraftan arttırdığımız ölçülere sadık kalarak eksiltilir. 5 kutu kalınca kapatılır. 4X12 cm yassı lastik kesillir. Saç bandının iki tarafına tutturulur.

Örgü saç bandı modelleri

Bir önceki yazımız olan Örgü boyunluk yapılışı anlatımlı başlıklı makalemizde örgü boyunluk modelleri ve örgü boyunluk nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Örgü kapşonlu bebek yeleği modelleri
Kapşonlu çocuk yeleği yapılışı

 kapşonlu çocuk yeleği modelleri ve yapılışıyla birlikte sizlerle bayanlar... Merhaba hanımlar, bundan önceki makalemde sizlere 2012 çocuk bebek yeleklerini paylaşmıştım...

Kapat