Örgü şal nasıl yapılır? ( Açıklamalı şal örneği )

Örgü şal nasıl yapılır? ( Açıklamalı şal örneği )
7 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.786 kez okundu.

nako örgü şal örneği açıklamalı detaylı resimli anlatım yapılı şal nasıl yapılır?

Beyaz rengin saflığı ile hazırlanan gerçekten çok özel bir şal örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Özel görünümü ile dikkat çeken bu “örgü şal” etkileyici yapısı ile kombinlerinizin en değerli parçası olabilir. Ayrıca orta zorlukta işlenebilen bu özel şalı sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve kendiniz için hazırlamalısınız diye düşünüyorum.

Kendi el emeğiniz ile işleyebileceğiniz “örgü şal” örneğimize isterseniz aşağıdan bakabilir, örgü şal görselini inceledikten sonra modeli hazırlamaya hemen başlayabilirsiniz. El becerinize göre kısa veya uzun bir zamanda işleyebileceğiniz bu örgü şalı çok beğeneceğinizi ve hemen işleyeceğinizi sizden daha iyi biliyorum kızlar 🙂

Örgü şal nasıl yapılır? ( Açıklamalı şal örneği )

Model adı     :     Sırma Şal
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

2’li trabzan, trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler     :     20187 (3 Yumak)
Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI:
61 cm zincir çekilir, üzerine 3 no.lu diyagram uygulanır.

MOTİF YAPILIŞI:
1 no.lu diyagram uygulanarak 16 adet tam, 2 adet yarım motif yapılır, 4 no.lu şemaya göre birbirine eklenirken, aralarında kalan boşluklara 8’er zincir çekilir.
3 no.lu diyagramdan sonra motifli bölüm son sırasında birbirine eklenir. Motiflerin diğer tarafına 2 no.lu diyagram uygulanarak şal bitirilir.
Şalın etrafına;
1.sıra: aynı yere batılarak 7 trabzan, 1 zincir, 1 cm atlanır, 1 sık iğne, 1 zincir, 1 cm atlanır, aynı yere batılarak 7 adet trabzan…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
2.sıra: 1.sıradaki 1 zincilerin içine 2’şer sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 sık iğne yapılır, 3 zincir…şeklinde örülerek oya yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Firkete Lame Şal
Çok şık bir “Firkete Şal” örneği ve açıklamalı yapılışı

firkete şal nasıl yapılır nasıl birleştirilir modelleri örnekleri açıklamalı yapılışı Büyük bir özen ile hazırlanan gerçekten çok şık bir "Firkete...

Kapat