Örgü şapka modeli ve yapılışı

örgü şapka modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle… 

Örgü tasarım ile oluşturulan harika bir örgü şapka modeli ve detaylı anlatım yapılışını sizlere sunuyorum kızlar. Gerçekten şık bir tasarıma sahip olan örgü şapka modelini sizlerde çok beğenecek ve benzer bir tasarımı tercih etmek isteyeceksiniz diye düşünüyorum. Farklı yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan bu örgü şapka modelini mutlaka ama mutlaka değerlendirin dostlar.

YAPILIŞI:

Klapalı Şapka
Kalite: Bravo, Yeni Melisa: 1 x 100 gr
Şiş : 6 mm
Örgü : “3 düz -1 ters” örgü
(Bknz. Bulut, Kollu Harmani) – Lastik (1/1)
85 ilmek ile başlanır. Ana örgü deseni ile 30 cm örüldükten sonra bitirmeler başlar; iki yandan önce 10′ar, sonra 5′eı ilmek (5 defa), kalan 15 ilmek ise, bir defada kesilerek bitirilir. Sonra, bitirme yerinden tekrar 85 ilmek çıkartılarak şişe geçirilir. Lastik örgü ile 2 cm örülür ve bir defade kesilerek bitirilir.
Dikiş: Berenin başlangıç yeri büzdürülerek sıkılır. Berenir yanı, kalınlık yapmayacak şekilde uç uca getirilerek dikilir.

Bir önceki yazımız olan Tığ işi işlemeli bebek yeleği modelleri başlıklı makalemizde bebek yelekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kıvırcık dalgalı saçlar
Kıvırcık dalgalı saç modelleri

kıvırcık dalgalı saç modelleri çeşitleri örnekleri modası kesimleri sizlerle... En güzel kıvırcık dalgalı saç modellerini sizler için bir araya getirdim...

Kapat