Örgü Servis Peçetesi Yapılışı ( anlatımlı )

Örgü Servis Peçetesi Yapılışı ( anlatımlı )
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.014 kez okundu.

Elinize ipliğinizi ve milinizi aldıktan sonra harika örgü tasarımları yaratabilirsiniz dostlarım…  2014 – 15 yıllarında sizlere birbirinden güzel örgü modelleri ve anlatımlı dekorasyon önerilerini paylaşacağız ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu makalemizde sizlere örgüden yapılma servis peçetesi takımını ve yapılış açıklamasını detaylı bir şekilde sunuyoruz.

Her mevsim evinizin belirli bölümlerinde çay içtiğiniz zaman bu çok tatlı örgü servis peçetelerini misafirleriniz ile paylaşabilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu peçeteliğin detaylı anlatımını ve şemalı anlatımını sitemizden bulabilirsiniz. Umarım modelimiz beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Örgü Servis Peçetesi Yapılışı ( anlatımlı )

örgü peçetelik yapılışı anlatımlı

Model adı : ET-015 Pırlanta Servis Peçetesi
Zorluk derecesi :
İlgili tığ numaraları : 3
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, file örgü
Gerekli malzemeler : Pırlanta 208(2 yumak), 184, 3565, 2587 (1’er yumak)
Mevsim :

örgü servis takımı yapılışı
Yapılışı:

SERVİS PEÇETESİ YAPILIŞI:

1- 2587 renk no.lu iplikle 5 zincir çekilerek birleştirilir. 2- Üzerine 1 no.lu diyagramın 7. sırasına kadar olan kısım uygulanarak 17 cm çapında bir daire elde edilip, 208 renk no.lu ipliğe geçilir. 3- Aynı şekilde artırmalara devam edilerek toplam 26 cm çapında bir daire elde edilerek orta kısım bitirilir. 4- 208 renk no.lu iplikle diyagramın 8. ve 9. sırası tekrar edilerek 5 cm örülüp, diyagramın 10. sırası uygulanıp bitirilir. Aynı şekilde 2 adet örülür.

Bardak altlıkları için; Renkler birlikte kullanılarak 1 no.lu diyagram uygulanıp örülüp, bitirilir. 6 adet yapılır.

Yapraklar için; Renkler kullanılarak 2 no.lu diyagram uygulanır. Peçetelerin ve bardak altlıklarının üstüne dikilir.

Şekerlik kapağı için; 1 no.lu diyagram 8 sıra örüldükten sonra renkler kullanılarak 1. sıra; her sık üzerine 3’er sık iğne yapılır. 2. sıra; her sık iğne üzerine sık iğne yapılır. 3. sıra; sık iğne üzerine sık iğne yapılarak bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Ekmek Sepeti ve Nihale Yapılışı ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde dekoratif örgüler hobi dünyası, örgü dekorasyon modelleri ve örgü dekoratif elişleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel 2015 Kahverengi Elbise Modelleri Modelleri
Yeni Sezon ” Kahverengi Elbise Modelleri ” Çok Şıklar !

Sonbaharın ve kışın rengi vazgeçilmez rengi olan kahverengi rengi bu sene harika elbise modelleri ile karşımızda. Kahverengi elbiseleri giydiğimiz zaman...

Kapat