Örgü sevgi odaları yapılışı (resimli anlatımlı)

Örgü sevgi odaları yapılışı (resimli anlatımlı)
7 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.198 kez okundu.

örgü sevgi odaları modeli örneği nasıl yapılır detaylı resimli anlatım ile sizlerle dostlar…

Sevgi odaları örgü tasarımı ve detaylı anlatım yapılışını bu makalemde sizlere sunuyorum dostlarım. Örgü sevgi odaları yapılışını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki yazımıza bir göz atmalı ve benzer modelleri işleme adına önemli adımlar atmalısınız.

Örgü sevgi odaları yapılışı

Bu örnekte; 1ilmek alıyoruz, sol şişteki ilmeklerden 3 ilmekte sol baştaki ilmek sağdaki 2 ilmekle yer değiştirerek çaprazlanır.

sevgi odası örgü modeli ve yapılışı

Ve düz olarak örülür.

sevgi odaları örneği nasıl yapılır

Diğer ilmeklerede aynı teknikle sağa sola çaprazlanarak yan yana odalar oluşturucaksınız. Örgünün arka yüzünde ise tüm ilmekler ters örgü olarak örüceksiniz.

sevgi odaları örgü nasıl yapılır

Bu örnekte ise bir sonraki odalar sırasını oluştururken dikkat edilmesi gereken husus, bir önceki sırada kapatılan oda bu yeni sırada açılacaktır.Böylece çarplazlık sağlamış olur.

sevgi odaları örgüsü

Örneğimizin bitmiş halidir. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin. 🙂

Bir önceki yazımız olan Örgü kelebek modeli yapılışı (resimli anlatım) başlıklı makalemizde Örgü kelebek modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yesil_canta_orgu-7
Çok şık motiflerle yapılmış çantalar

motifli çanta modelleri örnekleri çeşitleri en güzel seçimler ile sizlerle dostlar...  Örgü tasarımlar ile oluşturulan veya örgü tasarımlardan oluşan ürünler...

Kapat