Örgü “Sıcak Su Torbası Modeli ve Yapılışı”

Örgü “Sıcak Su Torbası Modeli ve Yapılışı”
6 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.176 kez okundu.

Örgüyü hayatımızın her alanında kullabiliriz. Bu ev dekorasyonlarımızda, bahçelerimizde, kıyafetlerimizde hatta yeni evlenecek kızlarımızın çeyizliklerinde bile kullanabiliriz. Bu makalemde evinizde zaman zaman kullandığınız su torbaları için çok şık örgü modelini sizler ile paylaşıyorum.

Renkli renkli çiçeklerin uyumunu bu örgü modelimizde görebilirsiniz.

Su torbasını yayla emizin giriş bölgelerinden bir yere asabiliriz. Sade hali çok kötü görünebilir. Eğer renkli bir evde yaşamayı seviyorsanız sizlere bu makalemde paylaştığım örgü torba modeli gibi örebilirsiniz.

Bu modelimizin örülüşünü de bu makalemde sizlerle paylaşıyorum. Umarım beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Örgü “Sıcak Su Torbası Modeli ve Yapılışı”

örgü su torbası yapılışı

Model adı : ET-008 Pashmina Sıcak Su torbası
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan
Gerekli malzemeler : Pashmina 10472, 5961, 10701, 3383, 10640, 260, 300, 3079 (1’er yumak)
Mevsim : 4 mevsim

Yapılışı:

SU TORBASI YAPILIŞI

Motif Yapılışı: 1- 6 zincir çekilerek birleşitirilir. Renkler kullanılarak diyagram uygulanır, motif bitirilir. 2- Toplam 12 adet motif yapılır. Son sıralarında birbirine eklenir.

1- Şemada gösterildiği şekilde 6’ şar motif eklendikten sonra oluşan parçanın etrafına 10472 renk no.lu iplikle 3 cm sık iğne yapılır. 2 adet örülür. 2- Örülen iki parça birbirine sık iğne yapılarak eklendikten sonra, su torbasının ağız kısmı şemada gösterildiği şekilde 9 cm sık iğne yapılarak bitirilir.

Bir önceki yazımız olan İlkbahar - Yaz Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde 2014 baharlık örgü bluz modeli anlatımlı ve yazlık örgü bluz modeli anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Trend  Modelleri
Patenci Etek Modelleri ve Kombinleri

Son yıllarda bir hayli trend olan ve genç bayan arkadaşlarımın büyük ilgi ile giydikleri patenci etek modellerinin en yeni ve...

Kapat