Örgü Vizon Yılbaşı Ağacı Süsü Modeli ve Yapılışı

Örgü Vizon Yılbaşı Ağacı Süsü Modeli ve Yapılışı
30 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.750 kez okundu.

Örgü yılbaşı ağacı süsü modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Yılbaşı ağacınızı daha süslemediyseniz saatler içinde yapabileceğiniz bir örgü süs modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Örgü süsleri yapmak biz bayanların yıllardır hoşuna giden bir durumdur. Evimizin bazı odalarına dekor amaçlı ufak ufak örgü süs modelleri koyar odalarımızın şıklığını attırırız. Yarın yılbaşı olduğu için yılbaşı ağacınızı süsleyebilir, ağacınıza kendi tasarımınız bir örgü dekoru koyabilirsiniz. Umarım modelimizi , beğenir yorumlarda bulunursunuz.

orgu yilbasi agaci susu yapilisi

Model adı : ET-006 Vizon Yılbaşı Ağacı Süsü
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
Örgü şekli : Düz -ters örgü, haraşo, zincir, sık iğne, iğneyle işleme, geri dönüşle örgü tekniği, iğneyle jakar örgü
Gerekli malzemeler : Vizon 207, 208, 217 (1 er yumak)
Mevsim : Dört Mevsim

Yapılışı:

ÇORAP YAPILIŞI:

1- 207 renk no.lu iplikle 47 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülür. 2- İlmekler ortalanır ve ortadaki 9 ilmek geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak her sırada haraşo örülür. 3– İki tarafta kalan 19’ar ilmekten her sırada 9 defa 1’er ilmek kesilip, düz örgüye geçilir. 4- 207 renk no.lu iplikle 10 cm düz , 208 renk no.lu iplikle 2 cm düz örülüp ilmekler kesilerek bitirilir. 5- Çorabın üstüne iğneyle yıldız işlenir. 6- Konç kısmına 207 renk no.lu iplikle 1 sık iğne yapılır. 30 adet zincir çekilerek tekrar aynı yere batılarak sık iğne yapılarak askı yapılır.

KALP YAPILIŞI:

1- 207 renk no.lu iplikle 3 ilmek başlanır. Örgü boyunca düz örülür. 2- Her düz sırada iki taraftan 12 defa 1’er ilmek artış yapılarak 25 ilmeğe ulaşılır. 3- 6 cm ilmek artışı yapılmadan örülür. 4– İlmekler ortalanır ve ortadaki 3 ilmek kesilip örgüye 11+11 ilmek şeklinde iki parça olarak devam edilir. 5- 11 ilmeğin her iki tarafından her düz sırada 2 defa 2’şer ilmek kesilir. 6- Sonraki sırada kalan 3 ilmek kesilerek bitirilir. 7- 2 adet örülür. Kalp üstüne  208 renk no.lu iplikle 1 no.lu diyagram uygulanarak kalp yapılır. 8- Kalpler birbirine 208 renk no.lu iplikle sık iğne yapılarak eklenir. 9- 15 adet zincir çekilerek askı yapılır.

AYI YAPILIŞI:

1- Beden kısmı için; 208 renk no.lu iplikle 6 zincir çekilir birleştirilir. Oluşan yuvanın içine 8 adet sık iğne yapılıp 2 no.lu diyagram uygulanır. Diyagramda gösterildiği gibi aynı şekilde artışlar yapılarak 6 cm çapında bir yuvarlak yapılır. 2Ayak ve kollar için ; 208 renk no.lu iplikle 6 zincir çekilir birleştirilir. 2 .no.lu diyagram uygulanıp bitirilir. 4 adet yapılır. Şemada gösterildiği şekilde bedenin üst kısmına  dikilir. 3- Baş kısmı için; 208 renk no.lu iplikle 2 no.lu diyagram 7 sıra uygulanıp bitirilir. Şemada gösterildiği şekilde dikilir. Üstüne 217 renk no.lu iplikle kaş, göz işlenir. Boyun kısmına 207 renk no.lu iplikle 30 adet zincir çekilerek bağcık yapılır.

Bir önceki yazımız olan 2014 Örgü Yeni Yıl "Hediye Çorabı Modeli" ve Yapılışı başlıklı makalemizde anlatım örgü çorap modeli ve örgü çorap modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Trend Kadın Saç Modelleri
En Güzel Kadın Saç Kesimi Modelleri

bayan saç kesimi modelleri örnekleri resimleri görselleri en güzel bayan saç modelleri Fiziksel görünüm konusunda belli değişimlere gitmek ve bu...

Kapat