Örgü Yastık Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

Örgü Yastık Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )
27 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.510 kez okundu.

2014 – Örgü Yastık Modeli ve Yapılışı Anlatımlı Sizlerle…

Evde kitap okurken bolca zaman geçirdiğiniz koltuklarınızı istediğiniz gibi süsleyebilir hatta rahat etmek için kendinize örgü bir yastık bile örebilirsiniz. Oldukça sade şık tasarıma sahip olan bu örgü yastık modelini ve yapılışını bu makalemde sizlerle buluşturuyorum. 2014 yılının farklı tasarımlarda örgü dekorasyon ürünlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

örgü yastık modeli ve yapılışı 2014bi

Model adı : ET-007 Spaghetti Yastık
Zorluk derecesi : orta
İlgili şiş numaraları : 8
Örgü şekli : Düz-ters örgü, geri dönüşle örgü tekniği, katlama tekniği
Gerekli malzemeler : Spaghetti 288 (7 yumak), 2 adet düğme
Mevsim :

Yapılışı:

KIRLENT YAPILIŞI:

1- ÖRNEK ANLATIMI: 1.Sıra; Bütün ilmekler düz örülür. 2. Sıra; Arka sıralarda ilmekler ters örülür. 3. Sıra; Geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak 3 ilmek örülür geri dönülür, kalan ilmekler şişte bekletilir. 4. Sıra; 3 ilmek örülür sıra başına gelinir. 5.ve 8.sıralar; 3.ve 4. sıralar tekrar edilir. 9. Sıra; Örülen 3 ilmek örgünün 3. sırasından kendi ilmekleriyle katlama tekniği kullanılarak katlama yapılır. Yanındaki 3 ilmek örülür geri dönülür, kalan ilmekler şişte bekletilir. 10. Sıra; 3 ilmek örülür, kalan 3 ilmek şişte bekletilir. 11. Sıra; 3 ilmek örülür  geri dönülür,  kalan ilmekler bekletilir. 12.ve 15. Sıralar; 10.ve 11. sıralara tekrar edilir. 16. Sıra;  9. sıra tekrar edilir. ….. şeklinde bütün ilmeklere aynı işlemler yapılarak  örnek tamamlanır. sonraki sıradan itibaren 1. Sıradan tekrar edilerek örgüye devam edilir. 2- 68 ilmek başlanır. 20 cm düz, 40 cm örnek, 20 cm düz örülüp ilmekler kesilerek bitirilir. 3- Bitirilen taraftan 20 ilmek arayla 2 adet ilik açılır. 4- Başlama ve bitiş yerleri üst üste getirilerek yan tarafları dikilir.

Bir önceki yazımız olan Nako "Moher Örgü Şal Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde 2014 örgü şal, moher örgü şal ve nako örgü şal hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Trençkot Modelleri
Yeni Sezon Trençkot Modelleri

2014 Trençkot Modelleri ve Kombinleri Bahar ayları denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi trençkotlardır. Bende sizlere bu makalemde birbirinde şık...

Kapat