Örgü Yazlık “Askılı Bluz Modeli ve Yapılışı”

Örgü Yazlık “Askılı Bluz Modeli ve Yapılışı”
26 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.581 kez okundu.

Yaz aylarının sıcak günlerinin gelmesi ile birlikte örgü giyimi çok seven bayan arkadaşlarım için her zamanki gibi birbirinden şık yazlık örgü bluz modelleri paylaşıyor ve paylaşmaya devam edeceğiz. Bu makalemde sizlere askılı tasarımında ve oldukça şık bir renge sahip olan örgü bluz modelimizi ve anlatımı paylaşacağım.

Oldukça kolay yapılan ve malzemesi çok rahat bulunan bu örgü askılı bluz modelimizi sevdiyseniz en kolay şekilde örebilirsiniz.

2014 sezonunda sizlere sadece bu kadar örgü bluz modelleri değil bir çok örgü bluz modellerini paylaşacağız. Bu güzel örgü askılı bluz modelimizi örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Örgü Yazlık “Askılı Bluz Modeli ve Yapılışı”


 

örgü yazlık bluz modelleri

Model adı : KM-086 Comfort Stretch Bluz
Zorluk derecesi :
İlgili şiş numaraları : 3.5
Beden : 36-38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 3 düz+3 ters lastik örgü, haraşo, ajur modeli, geri dönüşle örgü tekniği
Gerekli malzemeler : Comfort Stretch 271 (200 gr)
Mevsim : İlkbahar-Yaz

örgü yazlık bluz modelleri yapılışı

Yapılışı:

ARKA:

1- 111 ilmek başlanır. 3+3 lastik örülür. 2- Beden boyu 44 cm de kol evi için her iki yan taraftan her sırada 2 defa 6’şar + 12 defa 3’er ilmek kesilir. 3- Kalan 15 ilmek 4 cm daha örülüp, bitirilir.

ÖN:

1- 111 ilmek başlanır. 3+3 lastik örülür. 2- Beden boyu  44 cm de kol evi için her iki yan taraftan her sırada 2 defa 6’şar + 5 defa 3’er ilmek kesilir. 3- Kol evi ile aynı sırada ilmekler ortalanır ve ortadaki 33 ilmek kesilir, örgüye iki parça şeklinde devam edilir. 4- Yaka tarafından her sırada  3+3+3+3 ilmek kesilerek 49 cm de bitirilir.

YAKA:

1- 18 ilmek başlanır. Örgü boyunca bir taraftan 3 ilmek haraşo örülürken kalan 15 ilmek * 1 diş haraşo, 1 sıra ajur modeli,1 diş haraşo, 3 sıra diyagram * işaretinden tekrar edilerek örülür. 2- Geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak, her haraşo örülen sırada, 3 haraşo örülen ilmek, örülmeden geri dönülür, 95 cm de bitirilir. 3- Yaka etrafına omuzlar için 16’şar cm’lik bölümleri dikilmeden diğer tarafları dikilir.

Bir önceki yazımız olan Yazlık "Örgü Bayan Bluz Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde 2014 örgü bayan bluz, nako yaz sezonu ve örgü bayan bluz modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni 2014 Dolgun Saç Çeşitleri
Yeni Sezon “Dolgun Görünen Saç Modelleri”

Her bayan saçlarının dolgun ve doğal gözükmesini ister saçlarınızın dolgun olmasını istiyorsanız mutlaka iyi bir şampuan ve iyi bir fön...

Kapat