Örgü yelek modelleri anlatımlı

örgü yelek modelleri örnekleri çeşitleri anlatımlı yapılışı resimli

Tasarım harikası birbirinden güzel örgü yelek modellerini sizler için bir araya getirdik dostlar. Birbirinden şık tasarımları ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu örgü yelek modellerini sizlerde çok beğeneceksiniz diye düşünüyorum. Aşağıdaki seçimlerim içerisinden bir yelek modelinin yapılışını sizlere sunduktan hemen sonra, galerim ile birlikte benzer örgü yelek modellerinide beğenilerinize sunacağım. Bu örgü yelek modellerini eminim sizlerde çok beğenecek ve benzer tasarımları kendiniz için işlemek isteyeceksiniz. Çok şık çok gösterişli tasarımları ile fazlasıyla dikkat çekici olan örgü yelek modellerine aşağıdaki seçimlerimizden bir göz atmalısınız.

Yelek Örneğinin Yapılışı:

3 ilmek düz örülür.İp şişin üstüne dolanıp arttırılır.Takip eden 2 ilmek bir alınıp kesilir.1 ilmek ters örülür.İp şişin üstüne alınıp arttırılır.Takip eden 2 ilmek bir alınıp kesilir.1 ters 6 düz örülür

.Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.2. sırada başta 3 ilmek ters örülür, takip eden 1 ilmek düz örülür, ip şişin üstüne dolanarak arttırılır.Takip eden 2 ilmek bir alınarak kesilir.1 ilmek düz 6 ilmek ters örülüp sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

6 ilmek düz örgü, 4 sıra olunca örgünün düz tarafında baştaki 3 ilmek düz örülüp ajor yapıldıktan sonra 6 düz ilmeğin, 3 ilmeği şişte örülmeden bırakılıp 4. ilmek 3 ilmeğin üstünden geçirilip şişe takılır, ilk ilmekle bir alınarak örülür.

Aynı işlem 5. ve 6. ilmekler için de uygulanır.Sıra sonuna kadar bu şekilde gidilir.Her 4 sırada bir bu işlem uygulanır.

Sizler için seçtiğimiz birkaç örgü yelek modeli;

Bir önceki yazımız olan Birbirinden şık ajurlu yelek örnekleri başlıklı makalemizde ajurlu yelek ve yelek örnekleri modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Örgü yelek modelleri anlatımlı Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Merve diyor ki:

  merhabalar, yelek modelini almaya çalışıyorum ancak ilmek sayısı denk gelmiyor daha detaylı bir anlatım imkanınız var mı?

 2. beyza diyor ki:

  eflatun yeleğin videolu yapılışını ve örneğin ismini yayınlarmısınız çok beyendik yapamıyoruz teşekkürler

 3. saadet diyor ki:

  lila rengi yelegin tarifini videolu anlatırmısınız

 4. saadet diyor ki:

  lila rengi yelegin örnegini videolu anlatırmısınız.

 5. sevgi uz diyor ki:

  merhabalar…ben sevgi.eflatun yeleğin tarifini çözdüm…yelek sahibin hoşgörüsünü umut ederek sizlerle paylaşmak istiyorum…ilk sıradaki dizilişi şöyle:(ilk sırayı örerken düzgün bir görünüm adına ilk üç ve son üç ilmek düz örülür).3 düz ilmeğin ardından ip şişin üstüne dolanıp arttırılır sonraki 2 ilmek bir alınır 1 ilmek düz,1 ilmek ters örülür,6 ilmek düz,1 ilmek ters,bir ilmek düz örülür.ilk sıra bu şekilde tamamlanır.ikinci sırada 3 ters örülür ip şişin üstüne dolanıp ardındaki iki ilmek bir alınır.1 ters, 1 düz örülür 6 ters bir düz bir ters olarak devam eder.ikinci sıra bu şekilde tamamlanır.6 düz ilmek 4 sıra olunca örgünün düz tarafında 6 ilmeğin ilk 3 ilmeği şişte örülmeden bırakılıp 4.ilmek üç ilmeğin üstünden geçirilerek şişe takılıp örülür 5. ve 6. ilmeklerdede aynı işlem uygulanır.her dört sıra bir aynı işlem uygulanır. umarım anlayacağınız şekilde anlatabilmişimdir.hoşça kalın….

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeşil örgü tığ işi çanta
Tığ işi örgü çanta modelleri

tığ işi örgü çanta modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle Birbirinden şık tasarımlar ile hazırlanarak bizlere sunulan şık...

Kapat