Örgü “Yeni yıl beresi” nasıl örülür? (açıklamalı)

Örgü “Yeni yıl beresi” nasıl örülür? (açıklamalı)
27 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.532 kez okundu.

örgü yeni yıl beresi nasıl yapılır örgü bere yapılışı açıklamalı detaylı anlatım 2013

Bir Derya Baykal tasarımı olan çok şık “yeni yıl örgü bere” modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu özel örgü bere modelini hazırlayarak “yılbaşı gecesi” kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Oldukça basit bir yapılış biçimine sahip olan bu özel örgü bereyi biraz dikkatli olan ve el becerisine güvenen tüm kadınlarımız rahatlıkla hazırlayabilir.

Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz Derya Baykal tasarımı olan “yılbaşı örgü bere” modelini aşağıdaki anlatım ile birlikte beğenilerinize sunuyoruz. Bu modeli değerlendirip, değerlendirmemek sizin elinizde;

Örgü “Yeni yıl beresi” nasıl örülür? (açıklamalı)

örgü yeni yıl beresi yapılışı yeni yıl bereleri

Malzemeler

Orta kalınlıkta yün
şiş no:7

Hazırlanışı

8 ilmek ile başlanır. Her sıra başında 1’er arttırarak 31 diş haroşo örülür. 6 sıra 1 ters 1 düz örüldükten kesilir. Ördüğünüz lastiğin üstünden 13 cm açık bırakılarak tepesine doğru dikilir. Hazırladığınız ponponlardan birini tepesine diğer ikisini de açıkta kalan her iki uca dikerek bere tamamlanır.

Derya Baykal

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ponpon nasıl yapılır video anlatım yapılışı
Kısa sürede “Ponpon nasıl yapılır?” (video) açıklamalı anlatım

örgü ponpon nasıl yapılır ponpon yapılışı video resimli detaylı anlatım ponpon modelleri 2013 Kısa bir süre içerisinde ponpon hazırlamak ve...

Kapat