Özel Kruvaze Yelek Örneği ve Detaylı Resimli Yapılışı

Özel Kruvaze Yelek Örneği ve Detaylı Resimli Yapılışı
10 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.948 kez okundu.

kruvaze yelek örneği modeli ve detaylı resimli anlatım yapılışı 2013

Özel bir tasarım ile hazırlanan ve gerçekten dikkat çekici bir yapıya sahip olan kruvaze yelek örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Kış aylarının yaklaşıyor olması ile birlikte bu tarzlarda paylaşımlarımıza başladık. Eğer aklınızda kış aylarında tercih edebileceğiniz özel bir örgü modeli var ise sizler için seçtiğimiz bu örneği değerlendirebilir, kış aylarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kışın daha şık olmak isteyen tüm arkadaşlarımızın içi rahat bir şekilde tercih edebilecekleri bu özel kruvaze yelekler gerçekten fazlasıyla dikkat çekiciler.

Kruvaze Yelek Örneği ve Yapılışı

İp cinsi feza kid moher, ipler 25gr lık olduğu için 11 veya 12 tane gidiyor ,emele 11 tane gitti, benim daha 8. yumakta çok ince olduğu için 2kat kullandık ikimizde ve 3,5 no şişle ,ön beden için 100 ilmek,iki yüz iki ters lastik şeklinde örüyosun.20sıra sonra saçörgülü eksiltmeyi yapıyorsun onuda merak edersen altta benim ördüğüm kazakta ayrıntılı ve görüntülü anlattım.ördüğün parçanın sağ tarafından ,aralarda( 5 sıra örülüyo 6.sırada) 6 sıra bırakarak toplam 3 tane saçörgülü eksiltme yapıyorsun.bu sağ tarafta ise,yukarsı sol taraf oluyor.

ön iki parçadan oluştuğu için diğer taraf bu parçanın tam tersi,yani sol alt sağ üst.beden ve birkarış beş parmak sonra belirli aralıklarla 8 ilmek arttırdım bu işlemide tekrar bir elbasımı mesafeye (mezurayı bulamadığım için böyle tarif ediyorum) yaydım,toplam iki karış üç parmak şeklinde olacak bu işlem kalçadaki süslü eksiltmenin karşı tarafındaki sırada, çünkü oradan kol oyulacak.diğer tarafları vücuduna göre ayarlıyorsun.kol eksiltmeleri 3,2,1,1, yapıp buradada10 tane örgülü eksiltme yapıyorsun,omuzu hiç oymadan bir seferde düz bitiriyorsun.kol 66 ilmek,yukarı doğru belli aralıklarla 8 bir taraf,8 bir taraf olmak üzere toplam 16 ilmek arttırılıyor boyunu kendi koluna göre ayarlıyorsun.

kol oyuntusu 3,2,1 şeklinde oluyor ve eksiltme işleminden sonra saçörgülü eksiltmeyi 5 tane yapıyorsun bittikten sonrada kalan ilmekleri her sırada 1,2,3,4,5 şeklinde yanlardan eksilterek kolu yuvarlak formda bitiriyorsun..arka138 ilmek yine kalçada 3 er tane örgülü eksiltme yapılıyor koltuk oyulana kadar yine aynı işlem,yalnız örgülü eksiltme 3 er tane ,omuza gelindiğinde yine düz bitiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Örgü Oyuncak Koala Örneği ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü oyuncak modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü işi koala yapılışı
Örgü Oyuncak Koala Örneği ve Yapılışı

derya baykal örgü oyuncak modeli örneği koala örgüsü yapılışı detaylı anlatım.. Harika bir Derya Baykal tasarımı ile yeniden sizlerleyiz hanımlar....

Kapat