Pas lekesinden kurtulmak için ne yapmalı?

Pas lekesinden kurtulmak için ne yapmalı?
2 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 923 kez okundu.

pas lekesi nasıl geçer pas lekesinden kurtulmak için öneriler tavsiyeler bilgiler

Evinizin belli bölümlerinde meydana gelen pas lekelerinden kurtulamıyor ve bu anlamda sıkıntılar mı yaşıyorsunuz?  O halde size sunacağımız özel yönteme bir göz atmalısınız. Bu özel yöntem ile pas lekesini kolaylıkla çıkartabilecek ve durumu kendi lehinize çevirebileceksiniz. En sevdiğiniz pantolonunuza, gömleğinize veya bir eşyanıza bulaşan pas lekesi kabusunuz olmasın! Aşağıdaki özel yöntem ile inanın bana kolaylıkla bu lekelerden kurtulabileceksiniz.  Evlerinzde uygulayacağınız özel yöntem ile pas lekenizi çıkartacak ve bu sayede dışarıdaki temizlikçilere büyük paralar da ödemeyeceksiniz.

pas lekesi çıkar mı

pas lekesi çıkar mı

Pas lekesini çıkartabilmek için genel olarak asit kullanılır. Kullanılan asit, kumaşa tatbik ettiğinde pas suda çözünür hale gelerek pas lekesinin çıkmasını kolaylaştırır. Limon suyundaki sitrik asit de pas için doğal ve iyi bir leke çıkarıcı görevi görür. Pas lekesi olan bölgeye, limonu sıkarak elde edebileceğiniz veya marketlerde şişeyle satılan limon suyundan biraz dökün, limon suyunu kumaşın tamamen emmesini bekleyin. Sonra giysiyi veya tekstil ürününü güneşte kurumaya bırakın. Güneş ve limon suyu lekeyi hafifletir. Son olarak giysiyi veya kumaşı soğuk suyla yıkayın.

Uyarı

Limondaki asit koyu renkli giysilerin renklerini soldurabileceğinden dolayı bu ürünler için veya pas lekesi çıkarma müdahelelerinden sonra leke, kumaştan çıkmazsa Dry Center Kuru Temizleme Servisi’nden destek alabilirsiniz. Makas ve bıçaklardaki pas lekesini çıkarmak için en iyi çare gazdır. Pas olan yeri birkaç defa gaza batırılmış bir bezle silin. Sonra da yünlü bir kumaş parçasıyla kurulayın.

pas lekesi nasıl çıkartılır

pas lekesi nasıl çıkartılır

Bir önceki yazımız olan Halı üzerindeki mobilya izlerinden nasıl kurtulurum? başlıklı makalemizde halı üstündeki mobilya izi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
evdeki böcekleri uzaklaştırmak
Evdeki böcekleri ilaçsız bir şekilde uzaklaştırmak

evdeki böcekleri evden kovabilmek çıkartmak ilaçsız bir şekilde böcekleri kovmak Belli zaman aralıklarında ki bu genelde yaz aylarına denk geliyor,...

Kapat