Patik Modelleri Ve Yapılışı

patik modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar…

Bundan önceki makalelerimizde sizlere en güzel patik modellerini ve bebek patik modellerini sunmuştum bu makalemde ise örgü patik modeli nasıl yapılır sizlere onu anlatmak istedim sevgili hanımlar… Simli olsun boncuklu olsun günümüzde onlarca patik modelleri bulunmaktadır. Ben sizlere en güzel olanlarını yine galeri halinde sunacağım umarım beğenirsiniz.

Patik modelleri Galeri için aşağıdaki resimlere tıklayın.

MODELİMİZİN YAPILIŞI:

Patiğimize 4 numara tığ ile burun kısmından başlayıp 18 zincir çekip zerine 16 birit yapıyoruz. 4 sıra bu şekilde devam ediyoruz.5.sıraya geldiğimizde yaptığımız biriterin üzerizerine sık iğne yapılıyor.2. sıradaki sık iğnenin bitiminde 8 zincir çekilip en baştaki biritin üst kısmına batılarak zincir oraya eklenir.eklediğimiz yerden biritlerin uzerine tekrar birit yapılarak taban kısmına başlanır.biritlerin sonuna gelindiğinde tekrar 8 zincir cekilip patiğin ust kısmındaki sık iğnenin ucuna batılır ve boylelikle patiğin yanlarındaki cubukların zincirleri yapılmış olur. (patiğin taban ve ust kısmı alt ust döne döne yapılıyor.Daha sonra sık iğnenin üstüne sık iğne yapılır ve yanlara yapmış olduğumuz zincirlerin ustüne sık iğne yapılarak patiğin tabanına gecilir .(patiğin üst kısmı taban kısmıyla birlikte bitiriyoruz.tabanı ayağımıza göre ayarlıyoruz. ) (tabandaki biritlerin üzerine aynı şekilde birit yapılır ve diğer uca gelindiği zaman zincirin üstüne sık iğne yapılarak patiğin üst kısmına gecilir.bu işlem yanlardakicubuklar 7 tane olana kadar devam edilir ve her cubukta arttırılır .son aşamaya gelmeden öncen tabanın üst kısmı yapılıyor. sonuna gelindiğinde patiğin ön kısmına zincir, sık iğne ile birleştirip patiğimizi bitiriyoruz. Modeli resimdeki şekilde boncuklarla süsleyebileceğiniz gibi ayrıca kurdale, düğme veya işlemelerle de değişik şekillerde süsleyebilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Anlatımlı Patik Modelleri başlıklı makalemizde Anlatımlı tığ işi patik ve Tığ işi patik anlatımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tığla örülmüş bebek yeleği modelleri
Örgü Bebek Yelekleri Anlatımlı

örgü bebek yelekleri açıklamalı ve resimli anlatımıyla sizlerle bayanlar... Az önceki makalemizde sizlere tığ işi ile yapılan güzel örgü bebek...

Kapat