Pirinç Örgülü Çok Şık Bir Bluz Modeli ve Yapılışı

Pirinç Örgülü Çok Şık Bir Bluz Modeli ve Yapılışı
4 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 900 kez okundu.

pirinç örgülü bayan bluz modeli tasarımı nasıl yapılır açıklamalı resimli anlatım

Pirinç örgü tekniği ile hazırlanan gerçekten çok özel bir örgü bluz modeli ve detaylı açıklamalı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Tasarımcısı tarafından özenilerek hazırlanan bu örgü bluzu görür görmez çok etkileneceğinizi ve bu harika alternatifi kendiniz için hazırlamak isteyeceğinizi düşünüyorum. Pirinç örgü tekniğini öğrenmek istiyorum dediğiniz andan itibaren bu örgü tekniğini de pekiştirebilmek adına hazırlayabileceğiniz bu harika model ile hem bu tekniği öğrenebilir hem de kendiniz için gerçekten çok şık ve iddialı bir örgü bluz modeli hazırlamış olabilirsiniz. Kesinlikle kaçırmamanız gereken örgü bluz modelini yapılışı ile birlikte beğenilerinize sunuyoruz. Bu aşamadan sonra artık herşey sizin elinizde kızlar. Bu harika seçeneği hazırlayarak inanın bana ortaya çok özel bir bluz modeli çıkartabileceksiniz. Kendi el emeğinize güvenin ve bu seçeneği hazırlayın!

Pirinç Örgülü Bayan Bluz

MALZEME: Nako Süper İnci

RENK NO: 217(dört yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Ters örgü, ajur

AKSESUAR: On adet düğme

ARKA: Yetmişbeş ilmek başlanır. Ters örgü örülür. Otuzbir santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişbeş ilmek başlanır. Örgünün başından ve sonundan yirmidört ilmek ters örülür. Örnek (örnek aralarına üç ters örülür) bir kesilir bir artırılır, üç düz örülür bir artırılır, bir kesilir, bir düz örülür, bir artınlır bir düz örülür, bir artırılır bir düz örülür, bir kesilir bir düz örülür bir artınlır, bir kesilir bir düz örülür,bir kesilir bir artırılır, bir düz örülür bir kesilir bir düz örülür, bir artırılır bir düz örülür, bir artırılır bir düz örülür, bir kesilir bir düz örülür bir artırılır, bir kesilir bir düz örülür, bir kesilir bir arttırılır, bir düz örülür… Otuzbir santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Beş santimetre daha örülür ve yaka kesintisi için ilmekler ortalanır ve üç+iki+bir şeklinde kesilir ve ellidört santimetre’de omuzda kalan onbeş ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOL: Onaltı ilmek başlanır ve haraşo örülür. Ondört santimetre’de örgü kesilerek bitirilir. Üzerine kırk ilmek takılır ve on santimetre ters örgü ile örülür. dört sırada bir yanlardan bir’er ilmek artırılarak ellialtı ilmeğe ulaşılır. Otuzbeş santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir İlmek kesilir. Ellibeş santimetre’de örgü bir defada kesilerek bitirilir.

LASTİK: Onaltı ilmek başlanır. Haraşo örülür. üç ilmek örülüp bir ilmek kesilir, bir ilmek örülüp bir ilmek artırılır, onüç ilmek haraşo örülür. Lastikteki örnek bu şekilde uygulanır. Otuzsekiz santimetre yapılarak ve bitirilir. Ön ve arka bedene dikilir. beş adet sağa beş adet sola olmak üzere düğmeler süs olarak dikilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni çok şık ÖRGÜ ELBİSE modelleri ( kaçırmayın! ) başlıklı makalemizde örgü elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni örgü elbise modeli
Yeni çok şık ÖRGÜ ELBİSE modelleri ( kaçırmayın! )

örgü elbise modelleri çeşitleri örnekleri en güzel örgü elbiseler Örgü işi yapan maharetli ellerin, örgü tutkunları için hazırladıkları en özel...

Kapat