Ponpolu çok cici bir örgü bere ve yapılışı

Ponpolu çok cici bir örgü bere ve yapılışı
8 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.285 kez okundu.

ponpolu örgü bere modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı

Kış aylarının en temel giyim ürünleri içerisinde yer alan ve oluşturulan kombinlerde sürekli olarak yer verilen “bere” özellikle tarzına düşkün olan kadınların en fazla tercih ettikleri örgü parçaları içerisinde yer alırlar. Kadınlar için bu denli önemli olan bere ile ilgili özel bir anlatım sunmak istiyoruz.

Başlığımızdan da belli olabileceği üzere sunacağımız bere; ponponlu bir tasarım ile hazırlanmış. Sizlerde bu özel örgü bereyi kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabilir, bu özel tasarımı kış giyim ürünleriniz içerisine ekleyebilirsiniz hanımlar. Gerçekten çok cici bir görünüme sahip olan bu bere sizleri çok etkileyecek.

Yapılışı:

Bordo iplikle 90 ilmek başlanır. İlmekler 2 ters 6 düz şeklinde dizilip düz ilmekler dört sırada bir 3+3 bükülerek saç örgü yapılır. 22 cm sonra ters ilmeklerde 1′er ajur (delik: 2 ilmek birlikte örülüp iplik 1 kez şişe dolanır.) oluşturulur. Tekrar 10 sıra örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 100 cm boyunda zincir çekilerek kordonet, her iki ucuna ponpon yapılarak takılır.

Not:

Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Firkete işi nasıl yapılır detaylı resimli anlatım başlıklı makalemizde firkete işi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sıkı göğüsler
Sıkı ve Dik Göğüslere Nasıl Kavuşurum?

sıkı ve dik göğüsler için özel öneriler tavsiyeler hakkında  Sıkı ve dik göğüslere sahip olmak ister misiniz hanımlar? Eğer cevabınız...

Kapat