Rüyada Ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada Ağlamak ne anlama gelir?
12 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 840 kez okundu.

rüyada ağlamak rüyada ağladığını görmek ne anlama gelir manası nedir… 

Rüyada ağladığınızı gördünüz ve bu rüyanızın ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz, o halde aşağıdaki makalemize bir göz atmalısınız dostlar. Rüyada ağlamak konusunda sizlere yardımlar sunduğumuz bu makalemizde, bu etken ile ilgili açıklamalara yer veriyoruz.

Rüya tabirleri kitabından aldığımız bu bilgiler ışığında, sizlerde rüyada ağlamanın ne anlama geldiğini öğrenebilir, bu konuda daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Peki rüyada ağlamak ne anlama gelir ve bu olay nasıl yorumlanır? İşte detaylar;

Rüyada ağlamak ne anlama gelir yorumlanması

Rüyada Ağlamak

Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Aglamak sevinçle yorumlanir. Akitilan gözyasi yanaklarinizi yakiyorsa sevineceksiniz, üsütüyorsa üzüleceksiniz. Rüyada bagirmayarak agladigini görmek, dert ve gamdan kurtulmaktir.

Bagirarak agladigini görmek, o yer halki için musibet gelecegine yorumlanir. Aglamadigi halde gözlerinden yas aktigini görmek, muradina ermektir. Agladigini ve fakat gözlerinden yas akmadigini görenin, bekledigi sey, ümit ettigi sey eline geçmez.

Agladigini ve gözünden yas yerine kan aktigini görmek, elinden kaçirdigi firsata pisman olduguna ve günahlarindan tövbeye delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada tanidigi bir insanin vefat ederek buna agladigini görmek, gördügü gibi çikmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkin suçlamasina delildir. Halkin bir büyük için agladiklarini ve elbiselerini yirttiklarini görmek, o kisinin kötülük yapacagina delalet eder.

Rüyada öldügünü ve cenazesinin arkasindan halkin sessizce agladiklarini görmek, devlet büyügü tarafindan herkesin sevineceklerine isarettir. Kirmani ye göre : rüyada agladigini gören, büyük bir sevince ve feraha ulasir. Eger aglamak, bagirmak ve ah, vah ile olur ise, bir musibete isarettir.

Gözleri yas ile dolu oldugu halde disari akmadigini gören, helal mal ve para kazanir. Soguk gözyasi, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak göz yaşı ise kedere delalet eder.

Sag gözünün yasi akip sol gözüne girdigini gören, yakinlarina kavusur. Caferi Sadik a göre: agladigini ve sonra güldügünü görenin eceli yaklasmistir. Rüyada aglamanın en iyisi bağırıp çagırmadan aglamaktır. Bunu binden fazla tecrübe ettim ve her birinde ancak iyilik ve hayir gördüm. Bir baska rivayete görede: Rüyada yüksek sesle bagirarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü basini yirtarak aglamak, rüya sahibinin gerçekte bu sekilde aglamasina isaret eder. Eger Allahu Teala korkusundan, günahini hatirlayip pisman olmakdan ya da Kur an dinlemekten ötürü aglaniyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine isaret eder. Sessiz aglamak, Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafindan rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yagmur yagmasina delalet eder.

Sevineceğinizin işaretidir.

Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder

Bir önceki yazımız olan Rüyada Aşure Görmek ve Manası başlıklı makalemizde rüyada aşure görmek ve yemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Rüyada deniz görmek
Rüyada Deniz Görmek

rüyada deniz görmek anlamı manası ne demektir bilgileri... Gece uyudunuz ve gece rüyanızda deniz gördünüz. Bunun ne anlama geldiğini merak...

Kapat