Saç kabarması nasıl engellenir? Kabaran saçlar için öneriler!

Saç kabarması nasıl engellenir? Kabaran saçlar için öneriler!
14 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.346 kez okundu.

saç kabarması kabaran saçlar için bakım nasıl önlenir önerileri tavsiyeler tüyolar

Kadınların saçları konusunda yaşadıkları temel problemlerden olan ve oluşması ile birlikte fazlasıyla can sıkabilen ‘saç kabarması’ fiziksel anlamda yarattığı kötü görünüm ile kadınları rahatsız edebiliyor. Ama artık korkmaya ve saç kabarması etkenini sıkıntı olarak görmeye gerek yok kızlar. Sizlere sunacağımız özel tavsiyeler ile saç kabarması sorununuzu kolaylıkla yenebilecek ve bu etken ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Güzellik uzmanları tarafından sunulan bu özel tavsiyeleri mutlaka dikkatli bir şekilde takip etmeli ve bu özel öneriler ile saçlarınızı bakım altına almalısınız. Saçlarınıza gerçek sağlığı ve güzelliği sunabilecek en özel bakım tavsiyeleri sizlerle…

Saç kabarması nasıl engellenir? Kabaran saçlar için öneriler!

saç kabarması nasıl engellenir

Saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra kabarıyor ve şekil almamak için direniyor mu? Söz dinleyen saçlara sahip olmak için önerilerimizi uygulayın!

Saçlarınızı yıkamadan önce geniş dişli bir tarakla tarayıp, havalandırın. Saç türünüze uygun şampuanı seçip, ıslak saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Şampuan köpürtme işlemi sırasında, saçlarınızın birbirine karışmasını önlemek için parmak uçlarınızla yumuşak hareket edin. Ilık suyla, saçlarınızı iyice durulayın.

Saçlarda elektriklenme ve kabarmaya yol açan en önemli etken, saçların nemsiz kalmasıdır. Saçlarınızı şampuanla temizledikten sonra saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak için 2 dakikada etkili yoğun pürüzsüzleştirici saç bakım maskesini kullanın. Bu sayede saçlarınızın şekil alması ve taranması da kolaylaşacaktır.

Yüksek ısıyla, hiç nem kalmayacak şekilde saçları kurutmak, saçlarının kabarmasına neden oluyor. Saç kurutma makinenizi orta ayarda çalıştırmaya, eğer varsa vigo ucuyla kurutmaya dikkat etmelisiniz. Saç kurutmanın son adımında, saç kurutma makinesini soğuk ayarda çalıştırarak daha parlak ve pürüzsüz olmalarını sağlayabilirsiniz.

İnce telli saçlara sahipseniz; yumuşak uçlu fırça kullanın. Kalın telli saçlara sahipseniz; sert uçlu fırçalar tercih edin. Saçlarınızı kuruturken, fırçayı hep aynı tutarak kullanın; bu sayede saç foliküllerinin sabitleşmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bakımlı olmanın 5 altın kuralı başlıklı makalemizde bakımlı olmak için hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü bebek hırkası nasıl yapılır
Nako’dan Bebekler İçin Örgü Baby Tweed Joyful Hırka

nako bebek örgü hırka modeli örneği baby tweed joyful hırka nasıl yapılır nasıl örülür Bebekler için hazırlanan çok hoş bir...

Kapat