Saç örgü yapılışı (resimli anlatım)

Saç örgü yapılışı (resimli anlatım)
4 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.725 kez okundu.

 saç örgü tekniği yapılışı detaylı resimli anlatım ile sizlerle dostlar…

Saç örgü tekniğini nasıl yapacağınız konusunda bilgi sahibi olmak ve bu modeli işlemeyi öğrenmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız makalemize mutlaka bir göz atmalısınız dostlarım. Bu yazımızda sizler için saç örgü modelini detaylı bir anlatım biçimi ile işliyoruz. Bu örgü modelini öğrenmek adına kararlıysanız, sizler için hazırladığımız bu yazımız çok işinize yarayabilir…

Saç örgü yapılışı (resimli anlatım)

Örgülerimizde sıkça kullandığımız saç örgülerini yapmak sizi korkutmasın. Bu motifi yapmak özel saç örgüsü tığıyla çok kolay. Saç örgüsünde düz örgü kullanılır ve eşit sayıda ilmek örgü sırasında yer değiştirir. Vereceğimiz örnekte 3’lü saç örgüsünü öğreneceğiz. Bunun için 3 adet ilmek yanındaki 3 adet ilmekle yer değiştirecek.

saç örgü nasıl örülür,

Öncelikle saç örgüsü yapacağınız 6 ilmeğin ilk 3 ilmeğini örmeden saç örgüsü tığına geçirin.

saç örgü modelleri ve yapılışları

Bu üç ilmeği tığın ortasına kadar çekip tığdan kurtulmasını önleyin.

saç örgü örnekleri

Bu 3 ilmeği tığla birlikte örgünün arka tarafına alın ve bekletin.

saç örgüsü nasıl işlenir

Sıradaki 3 ilmeği düz olarak örün. Sonra örgünün arka tarafında beklettiğiniz ilmekleri sırayla soldaki şişe aktarıp onları da düz örün.

saç örgü modeli ve detaylı anlatım yapılışı

Bu şekilde sağa doğru bükülen bir saç örgüsü yapmış oldunuz. Sola doğru bükülen saç örgüsü yapmak için 3 ilmeği tığa geçirdikten sonra örgünün ÖN yüzünde bekletiniz. Sonraki 3 ilmeği düz ördükten sonra beklettiğiniz ilmekleri de sol şişe alıp düz örünüz. Saç örgüsü örgünün sadece gidiş sıralarında yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü kelebek modeli yapılışı (resimli anlatım) başlıklı makalemizde Örgü kelebek modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
baliksirti_orgu_yapilisi-13
Balık sırtı örgü yapılışı (anlatımlı)

balık sırtı örgü modeli tasarımı örneği ve detaylı anlatım yapılışı... Şu aralar bir hayli kişi tarafından tercih edilen balık sırtı...

Kapat