Saç örgülü atkı modeli yapılışı

Saç örgülü atkı modeli yapılışı
28 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.478 kez okundu.

saç örgülü atkı modeli örneği çeşiti ve detaylı anlatım yapılışı hazırlanışı sizlerle… 

Saç örgü tekniği ile oluşturulan harika bir atkı modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Gerçekten şık bir tasarım ile oluşturulan bu atkı modeli, saç örgü tasarımı ile atkı modeli işlemek isteyenlere önemli bir alternatif olabilir. Örgü işi yapan profesyonel eller tarafından oluşturulan saç örgülü atkı modelimize mutlaka bir göz atmalı ve anlatım üzerinden bu tasarımı gerçekleştirmelisiniz. Çok şık görünümü ile dikkat çeken saç örgülü atkı modeli ve anlatıma isterseniz gelin birlikte bakalım. Bu atkı modeli biraz detaylı bir yapılış biçimine sahip olsada, atkıyı işledikçe keyiflenecek ve bu atkı modelini kolaylıkla oluşturacaksınız.

Saç örgü atkı modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Örgü Atkı Modelimizin Yapılışı :

Beş numaralı şişle ellidört ilmek atın.başlangıç için : iki ilmek düz örgü, iki ilmek haroşa örgü ve dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgüi, dört haroşa örgü, dört düz örgü ve iki haroşa örgü, iki düz örgü örneği ile dörtlü lastik örgüsü ile on sıra örmeye başlayın.daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. dört ilmek haroşa örgü örün. sonraki 12 ilmekle saç örgü öreceğiz. ilk altı ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alın, daha sonra sonraki altı ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen altı ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki altı ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örün.

dört ilmekten ,üç haroşa örgü, bir ilmek düz örgü şeklinde yukarıdaki saç örgü örülüşünü yapacağızi yine dört ilmekten üç haroşa,bir ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki sonra  dört ilmeği haroşa öreceğiz.

şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü modeli ile örün.  bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin beş cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, on iki ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayın. örgülü atkıyıistediğiniz boyutta ördükten sonra en baştayapılan lastik örgüsünü tekrarlayarak ilmekleri kesin.

akillihayat

Bir önceki yazımız olan İğne oyası yeni başlıklı makalemizde İğne oyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Saç örgülü patik modeli
İki şişle saç örgülü patik yapılışı

iki şişle saç örgülü patik modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle...  İki şiş tekniği ile hazırlanan gerçekten harika bir...

Kapat