Saç örgülü bayan kazak modeli ve yapılışı

saç örgü bayan kazak modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle…

Saç örgülü bir tasarımı modeli ile işlenerek bizlere sunulan gerçekten şık bir bayan kazak modeli ve yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Şık yapısı ile fazlasıyla dikkat çekici olan ve gardroplarınız içerisinde en değerli parçalardan bir tanesi olmaya aday olan bu örgü kazak modelini çok ama çok beğenecek, modeli işleyerek gardroplarınız içerisine eklemek isteyeceksiniz. Çok şık çok gösterişli tasarımı ile bir sizin değil, etrafınızdaki kişilerinde çok beğenecekleri bu kazak modelini aşağıdaki anlatım ile birlikte sunuyor ve maharetli ellerinize güveniyorum 🙂

Not: Saç örgü kazak modeli ve yapılışını sizlere sunduktan hemen sonra, farklı alternatifleride galerim ile birlikte beğenilerinize sunuyorum. Bu modeller içerisindende kendiniz için bir alternatif belirleyebilir, o modele de başlayabilirsiniz.

Saç örgülü bayan kazak modeli ve yapılışı

ARKA :

85 ilmek başlanır, 2 sıra 1+1 lastik örülerek, beden boyunca ters örgü uygulanarak, 70 cm de, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN :

85 ilmek başlanır, 2 sıra 1+1 lastik örgü yapılır. 15 ilmek ters, 15 ilmek düz, diğer ilmekler ters olarak örgüye devam edilir. Modelin ters örülen yüzü kullanıldığından, 8 sıra sonra ters örgü olan tarafta, 15 ilmek ters örüldükten sonra, 15 ilmek düz örülen ilmeklerin 14. ve 15.ilmekleri başa alınarak tek taraflı bükme işlemi yapılır, diğer ilmekler ters örgü ile örülür. Her 14 sırada bir bükme işlemi tekrarlanır. Beden boyu 70 cm de, tüm ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

KOL :

Yakadan itibaren 20 cm dikildikten sonra, ön ve arka bedenlerden 28′er ilmek toplanarak, 56 ilmeğe ulaşılır, düz örgü yapılarak, 20 cm de tüm ilmekler bir defada kesilerek biririlir.

Saç örgülü bayan kazak modelleri

Bir önceki yazımız olan Örgü Mayokini Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde örgü mayo kini modelleri ve örgü mayokini nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Saç örgülü bere modelleri
Örgü Bere Yapılışı

örgü bere modeli ve yapılışı sizlerle bayanlar... Örgü bere modelleri nasıl yapılır?, nasıl bitirilir?  bu sorularınıza cevap bu makalemde kızlar......

Kapat