Saç Örgüsü Motifli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

Saç Örgüsü Motifli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı
14 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.077 kez okundu.

Yeni sezon örgü bluz modelleri yapılışları anlatımları sizlerle…

Kış aylarının en yaratıcı ve en yeni örgü bluz modellerini sizlerle paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz.  Bu makalemizdeki örgü bluz modelimiz bu yılın en çok dikkat çekecek olan bluz modellerinden birisidir. Üzerine uygulanan saç örgüsünü andıran motif örgü bluz modelimizin güzelliğine güzellik katmış durumda.

Fazla masraf ve zorluk gerektirmeyen bu örgü bluz modelini herkes hiç zorlanmadan örebilir. Yapılışı ve anlatımını da bu makalemde sizler ile paylaştım umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

2014 orgu bluz modelleri ve yapilisi

Model adı : KM-041 Moonlight Bluz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, burgu modeli, zincir, sık iğne, geri dönüşle örgü tekniği
Gerekli malzemeler : 208A (250 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

Model 3 parçadan oluşur.

1.NO.LU PARÇA YAPILIŞI:

40 ilmek başlanır. İlmekler; 1 kenar ilmeği, 2 ters, 4 düz, 3 ters, 20 düz, 3 ters, 4 düz, 2 ters, 1 kenar ilmeği şeklinde dizilerek diyagram uygulanmaya başlanır. Diyagramın 11.sırasında her iki taraftan 10’ar ilmek bekletilirken, ortada düz örülen 20 ilmek 10+10 şeklinde ayırılır, bu ilmekler ayrı ayrı 10 sıra örülür, diyagramda görüldüğü gibi burgu yapılarak diyagrama devam edilir. Örgü boyu 136 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

2 NO.LU PARÇA YAPILIŞI:

2 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Her düz sırada, bir taraftan 28 defa 1’er ilmek artış yapılarak 30 ilmeğe ulaşılır. Artırma işlemleri yapılırken aynı zamanda her iki taraftan 2’şer ilmek örgü boyunca ters örülür. İlmek artışı bittikten sonra 90 cm örülür, ilmek artışı yapılan taraftan, her düz sırada 28 defa 1’er ilmek kesilir, sonraki sırada kalan 2 ilmekle bitirilir.

3.NO.LU PARÇA YAPILIŞI:

10 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Her sırada bir taraftan 73 defa 1’er ilmek artış yapılarak 83 ilmeğe ulaşılır. Örgü boyu 60 cm olduğunda yaka için ilmek artışı yapılmayan taraftan 45 ilmek 2 cm 1+1 lastik örülür, sonraki sırada lastik örülen ilmekler bir defada kesilir. Sonraki sırada kesilen 45 ilmek aynı taraftan bir defada artış yapılarak tekrar 83 ilmekle örgüye devam edilir. Yaka için bir taraftan bu işlemler yapılırken, aynı zamanda diğer tarafta 83 ilmeğe ulaşıldığında, artış yapılan ilmekler 2 cm 1+1 lastik örüldükten sonra, düz örgüyle devam edilir. 32 cm artış yapılmadan örülür, ilmek artışı yapılan taraftan her sırada 73 defa 1’er ilmek kesilir. Örgü boyu 124 cm de kalan 10 ilmekle bitirilir.

HAZIRLANIŞI:

Bütün parçalar beden şemasında gösterildiği şekilde birbirine dikildikten sonra, kol evinden şişe 60 ilmek çıkarılır. 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Etek ucu; 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 ilmek atlanır, 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir…şeklinde oya yapılarak toplanır.

Bir önceki yazımız olan Erkek/Kız Çocuk Örgü Modelleri ( Atkı, Bere, Patik, Eldiven ) başlıklı makalemizde çocuk örgü modelleri, erkek çocuk örgü modelleri ve erkek örgü hırka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Örgü Kız Çocuk Şapkası
Erkek/Kız Çocuk Örgü Modelleri ( Atkı, Bere, Patik, Eldiven )

erkek kız çocuk örgü modelleri örgü bere atkı patik eldiven örnekleri bebek örgüleri 2014 Erkek ve kız çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz...

Kapat