Saç renginizi korumanın yolları

Saç renginizi korumanın yolları
16 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.717 kez okundu.

saç rengini koruma önerileri tavsiyeleri önerileri yöntemleri bilgileri

Hanımlar, saçlarınıza uyguladığınız renklerin uzun ömürlü olmasını ve daha kalıcı olmasını ister misiniz? Gerçi benimkide soru, kim istemez ki? Ama bunun mutlaka belli öneri ve tavsiyeleri dikkate almalı ve mutlaka buna göre hareket etmelisiniz.

Peki, saç rengini koruyabilmek adına uygulanacak yöntemler nelerdir ve nelere dikkat edilmelidir? Tüm bunları ve detaylarını aşağıdaki özel makalemde sizlere sunuyorum hanımlar. Eğer saç renginizi nasıl koruyacağınızı öğrenmek isterseniz aşağıdaki özel makalemize mutlaka bir göz atmalısınız.  İşte sizlere saç renginizi koruyacak birkaç özel yöntem…

Saç rengini koruyabilme

Şampuansız Şaç Temizliği

Kérastase stil danışmanı Ashley Javier, eğer saç temizliğinde şampuan kullanılmayacaksa bunun yerine saç kremi ve ılık su ile saçların temizlenebileceğini söylüyor. Saç kremleri şampuanda alıştığınız temizlik hissini vermeyebilir ancak içerdiği yumuşatıcılar sayesinde kuru ve yıpranmış saçlarınızın nem oranını dengeleyecek ve saç boyanızın akmasını engelleyecektir. Javier, saç rengini korumada daha iyi sonuç verdiği için özellikle besleyici içeriğe sahip saç kremlerini öneriyor. Şampuan kullanacağınız günlerde ise mümkün olduğunca az köpüren ve kısa durulama süresi gerektiren ürünleri tercih etmenizde fayda var.

Şampuan kullanmayacağınız günlerde ise saçınızı su ile temas ettirmemek en etkili çözümlerden biri. Yağ emici özelliğe sahip saç pudralarının etkisini hafife almayın. Bunun yanında bebek pudraları ile temizlik de aynı etkiyi yaratarak saçlarınıza canlılık getirecektir.

Saç Boyasını Koruyucu Şampuan ve Saç Kremi Kullanın

Şaç renginizi korumak ve sıkça saçınzı boyamamak için kullandığınız şampuan ve saç kremimin saç boyasını koruyucu özellikler barındırması gerekmektedir. UV filtreli şampuanlar saçınızı güneş ışınlarından koruyarak bakım sağlaken, saç kremleri ise saç boyanızdaki renk pigmentlerini geliştirici bir etki yaratırlar. Davines şaç boyası uzmanı Naomi Knights, saçların güneş ışınlarının etkisiyle sararmaya ve solmaya eğilimli olduklarını söylüyor ve bunu önlemek için kesinlikle şaç rengine uygun, UV filtreli şampuanlar ve saç kremleri kullanılmasını öneriyor.

Profesyonel Keratin Protein Bakımı Yaptırın

Saçın neredeyse tamamnı keratinden ve lifsel proteinlerden oluşur. Saça uygulanan boya ise saçı oluşturan keratin yapısında zayıflamalara neden olarak saçın güneş, su ve kötü hava koşulları gibi dış etkenlere karşı korumasını azaltır.
Bu nedenle boya sonrasında saça profesyonel bir keratin bakımı uygulatmak, boyadan yıpranan saçları dış etkenlere karşı güçlendirir. Keratin protein bakımı saçınızı güneşin olumsuz etkilerine karşı korur ve saçınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Güneş Koruma Faktörlü Sprey Saç Kremleri Kullanın

Yoğun güneş ışığına maruz kalınan yerlerde tüm saçları gölgeleyecek geniş bir şapka takmak en iyi koruma yöntelerinden biridir. Bunun yanında nemlendirici etkiye sahip, UVA ve UVB filtreli sprey saç kremleri de saçı korumaya yardımcı olurlar.

Bir önceki yazımız olan Soya ile gelen güzellik! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeşil Çay İle Saç Bakımı
Yeşil Çay İle Saç Bakımı

yeşil çay ile saç bakım önerileri tavsiyeleri yöntemleri hakkında bilgiler Birçok yararını bildiğimiz ve genel olarak içerek tükettiğimiz yeşil çay...

Kapat