Sarımsak ile zayıflayın!

Sarımsak ile zayıflayın!
11 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.616 kez okundu.

sarımsak ile zayıflama sarımsak yararları sarımsak türleri

Yemeklerimizin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan sarmısak, ortaya çıkan mucizevi etkisi ile şaşırtıyor kızlar… Birçok kişinin kokusu nedeniyle sevmediği ve uzak durduğu sarmısağın, zayıflatıcı etkisi ortaya çıktı. Bu etkisinden sonra, sarımsağa olan ilginin artacağını düşünüyor ve sarımsağın zayıflatıcı etkisi ile ilgili bilgileri sizlere sunuyorum kızlar…

Sarımsakın faydaları

Sarımsağın antibiyotik olarak bilinmesinin asıl nedeni, içeriğindeki alisin maddesidir.Sarımsak içeriğinde bulunan Alisin maddesi, kalp hastalıkları, diyabete faydasının yanı sıra, yağ ve kolestrol seviyesini de düşürüyor.

En güçlü antioksidanlar içinde yer alan sarımsak E ve C vitamini yönünden de zengin.

Vücutta bulunan zararlı yağlardan kurtularak zayıflamak için sarımsak her gün 1 diş tüketilmeli.

Sarımsak ortadan 2ye kesilip sivilce üzerine sürüldüğü taktirde, içeriğindeki antibiyotik içeren maddenin etkisi ile sivilce çıkmasını önler.Göz kapağında çıkan arpacık için de faydalıdır fakat göze asla değdirmeden (arpacık sadece göz kapağında çıkmışsa) arpacığın çıktığı noktaya sürülmeli, diğer bölgelere değdirilmemelidir, aşırı yakıcı etkisi vardır.

Sarımsak, kan pıhtılaşmalarını önlediği için kolestrolu düzenler, oksitleşmesi nedeni ile kan damarlarında birikmesini önler.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama ve incelme sırları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yüz Çöküklüğü nasıl geçer
Zayıfllarken oluşan yüz çökükleri nasıl geçer?

zayıfladıktan sonra yüz çöküklüğü yüz çöküklüğü tedavisi Zayıflarken yüz bölgesinde çeşitli çökükler meydana gelebilir kızlar... Bir anda verilen fazla kilolar...

Kapat