Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler
8 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.383 kez okundu.

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler—şeker hastalığına iyi gelen bitkiler—şeker hastalığının tedavisi—şeker hastalığı nedir

Şeker hastalığı hastalarına şifa sunacak bitkileri ve bitkilerin kullanım şekillerini bu yazımızda açıklıyoruz…

Şeker Hastaliği nedir?

Ispanak, brokoli ve lahana gibi sebzeler şeker hastalığına yakalanma riskini de azaltabileceği belirlendi.

İngiltere’deki Leicester Üniversitesi’nden Patrice Carter ve ekibi yetişkinlerde sebze-meyve yemek ve tip 2 diyabet arasındaki ilişkiyi araştırmak üzere ABD, Çin ve Finlandiya’da 220 bin kişinin katıldığı 6 araştırmanın sonuçlarını incelendi.

Bilim adamları, günde birbuçuk porsiyon (yaklaşık 120 gram) daha fazla yeşil yapraklı sebzeler (lahana, ıspanak, marul, brokoli, vb) yemenin şeker hastalığına yakalanma riskini yüzde 14 azalttığı, hem meyve hem de sebze tüketiminin artırılmasının etkisinin ise önemsenmeyecek kadar az olduğunu belirledi.

İngiliz Tıp Dergisi’nde yayımlanan araştırmada, konunun tartışmaya açık olması nedeniyle başka araştırmaların da yapılması gerektiğini vurgulayan bilim adamları, bu sebzelerdeki antioksidan ve magnezyum miktarının bu etkiyi sağlayabileceğini belirtti.

-’’BAZI BİTKİLERİN ÖZ SUYU, ŞEKER HASTALIĞININ ETKİSİNİ AZALTABİLİR’’-

Çin’de, fareler üzerinde yapılan başka bir araştırma da bazı bitkilerin öz suyunda bulunan emodin maddesinin tip 2 diyabetin etkisini azaltabileceği görüldü.

İngiliz Farmakoloji Dergisi’nde yayımlanan araştırmada, bu maddenin ’’11-beta-HSD1’’ adı verilen, ensülin direncinde rol oynayan bir enzimi engellediği belirtildi.

Bilim adamları şimdi benzer etkiyi sağlayabilen sentez ürünleri ve bunların tedavide kullanılabirliğini araştıracak.

Bir önceki yazımız olan Kulak tıkanması ve kulak tıkanmasının tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
zeytinyaginin_saca_faydalari
Zeytinyağının saçlara faydaları

zeytinyağının saçlara faydaları---zeytinyağının yararları---saç bakımı Merhaba bayanlar, doğal yöntemlerle daha sağlıklı saçlara kavuşmak artık çok daha kolay yapılan araştırmalara göre...

Kapat