Selülit Bakımının Tam Zamanı

Selülit Bakımının Tam Zamanı
22 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.460 kez okundu.

selülitlerden kurtulmak için

Bayanlar bizim en büyük sorunumuz olan selülitlerden kurtulma yollarını sizlere sunuyorum.

Çoğumuz eylül ayında bacaklarımızla vedalaşıp, kış boyu onları  ve tabii selülitlerimizi- bir daha düşünmüyoruz. Oysa uzmanlar yazın sıkı bir vücutla salınabilmek için selülit bakımına en az bir iki ay önceden başlanması gerektiğini hatırlatıyor…

Birçok kadın bir çift bacağı ve onların üzerinde de selülit problemi olduğunu sadece yaz geldiğinde hatırlıyor. Bu sırada da iş işten geçmiş oluyor tabii… Oysa kış sonu, bahar başı bu işle ilgilenmek için en uygun zaman. Haziran’a kadar olan üç aylık dönemi iyi değerlendirirseniz yazı, herkesi kıskandıracak sımsıkı bir vücutla karşılamanız hiç de zor olmayabilir. Selülit bakımı için uygulanan birçok yöntem, kullanılan birçok kozmetik var. Ama uzmanların önerisi, bunların birkaçını kombine bir şekilde kullanmak ve sadece birinden medet ummamak. Tabii bu arada sağlıklı beslenmenin önemini unutmayıp sebze meyve ağırlıklı bir diyet benimsemek ve bol bol da su içmek gerekiyor.

Kişiye özel programlar revaçta

Bu konuda ayrıntılı bilgiyi aldığımız High Care Enstitü’den Şule Öztürk Kara, genellikle kişilerin vücut özelliğine göre hazırlanan paket programların 15 seanslık kürler halinde uygulandığını anlatıyor. Şule Kara, tek bir aletin yeterli gelmediği kişilerde, vücut tipine ve metabolizmasının hızına bağlı olarak “kişiye özel” paket programlar hazırlanarak uygun çözümler getirilebildiğini de sözlerine ekliyor. Kara’ya göre, varis problemi, kılcal damar ve dolaşım bozukluğu olan kişiler, vücuda ısı ve elektrik akımı vermeyen özel cihazları tercih etmeli ve başvuracağı merkezi buna göre seçmeli. Enstitülerde yapılan bakımlar sadece selülit değil, basen çıkıntısı, popo düşüklüğü, bacak içi gevşekliği, diz üstü ödemleri, dolaşım bozuklukları, mide gevşekliği, karın sarkmaları, bel kalınlığı, kalça çıkıntısı, kollardaki selülit ve sarkmalar, sırt fazlalıkları için de kullanılıyor. Hatta çift çene problemleri, yüzde kırışıklıklar, akne sorunları, gözaltı torbaları ve göz çevresi kırışıklıkları, göğüs deformasyonu için de bu cihazlardan yardım alınabiliyor.

Hangi cihaz ne sağlıyor?

Vacu Styler: Tıp doktorları, uzay bilimcileri ve kozmetologların işbirliği ile uzun yıllar süren araştırmalar neticesinde geliştirilen cihaz, özellikle selülit ve akut lenf dolaşım bozukluklarının tedavisinde önemli bir yer tutuyor. Nasıl Uygulanıyor? Belden itibaren bacaklarınız büyük basınçlı bir tüpün içinde kalıyor ve uygulama yaklaşık 20-30 dakika sürüyor.

SPM-Vacupress: Hücreleri aktive ettiği belirtilen yöntem, dokunun derinliğindeki enerjiyi açığı çıkarıyor, vücutta depolanmış yağları, çözerek cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlıyor.

Nasıl uygulanıyor?

Emme gücü olan cam başlıklarla ve cilde sürülen jelle lenfatik drenaj masajı yapılıyor.

Slide-Styler: Sistem metabolizmayı çalıştırmak, kan dolaşımını hızlandırmak, lenf drenaj masajı yapmak ve böylece vücuttaki ödemin ve toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlamak üzere geliştirilmiş.

Nasıl uygulanıyor?

Basınçla şişen ve inen bandaj pantolon aracılığıyla vücudunuza masaj yapıyor. Uygulama, masaj etkisiyle oldukça rahatlatıcı özelliğe de sahip.

Body Star: Kasları çalıştırarak elektrolipoliz yolu ile yağ hücreleri içerisindeki trigliseritlerin açığa çıkarılmasını, toksik maddelerin dışarı atılacak hale getirilmesini hedefliyor.

Nasıl uygulanıyor?

Uygulama vücuda yapıştırılan elektrotlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bu elektrotlar kısa aralıklarla akım verme özelliğine sahip. highcareistanbul.com

 

Bir önceki yazımız olan Gençliğin Çaresi Üzüm başlıklı makalemizde gençlik formülü üzüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel saçlara sahip olmak için
Güzel Saçların Sırrı

Güzel saçların sırrı ve detaylarını bu makalemde bulabilirsiniz. Saçlarınızla uğraşmaktan keyif alıyorsanız, ancak her seferinde saçlarınız elinizde kalıyorsa bu duruma...

Kapat