Şık bir “Örgü Bluz Örneği” ve Açıklamalı anlatım yapılışı

Şık bir “Örgü Bluz Örneği” ve Açıklamalı anlatım yapılışı
10 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.896 kez okundu.

 simli örgü bluz örneği modeli ve resimli detaylı açıklamalı yapılışı sizlerle…

Maharetli bir el tarafından gerçekten muazzam bir görünüm şıklığı kazandırılarak hazırlanan bir “örgü simli bluz” örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken bu özel örgü bluzu gördüğünüz andan itibaren eminim çok beğenecek, hemen başlamak ve bitirmek isteyeceksiniz. Rengi, desenleri ve özel yapısı ile gerçekten dikkat çekici olan bu özel örgü bluzun anlatımına aşağıdan bakabilir, örgü bluzu hazırlama adına harekete geçebilirsiniz kızlar.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu özel bluz ile hem rahatlığı hem de gerçek şıklığı yakalayabileceksiniz. Hazırlayacağınız özel kombinlerinizin en değerli parçalarından olmaya aday bu özel tasarımı sizlerde mutlaka değerlendirmelisiniz.

Şık bir “Örgü Bluz Örneği” ve Açıklamalı anlatım yapılışı

Model adı     :     Moher Simli Special Bluz
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli

Gerekli malzemeler     :     3129A (2 Yumak)

Mevsim     :     Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:

Arka ve Ön bedenler aynı şekilde örülür. 100 ilmek başlanır, 12 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. 2 sıra örüldükten sonra ilmekler ortalanır ve ortadaki 31 ilmeğe diyagramdaki model uygulanır. Her sırada 31 ilmeğin her iki tarafından 1’er ilmek diyagramdaki modele katılır. Her iki taraftan 10 sıra arayla 8 defa 1’er ilmek artış yapılarak 116 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 49 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+22 defa 1’er ilmek artış yapılır. Beden boyu 55 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 90 ilmek 1+1 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 56 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

Kol etrafından şişe 65 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol etrafına da aynı işlemler uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dantelli şal tasarımları
Dantelli Şal Modelleri Çok Şıklar!

2013 Dantelli Şal Modelleri Eşarplara alternatif olarak üretilen şallar gün geçtikçe daha fazla çeşitle karşımıza çıkmaya devam ediyor. İpek şallar,...

Kapat