Simli şal modeli ve detaylı anlatım yapılışı

Simli şal modeli ve detaylı anlatım yapılışı
9 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 1.728 kez okundu.

simli şal modeli örneği çeşiti ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle..

Simli bir tasarım ile hazırlanarak bizlere sunulan şık bir şal modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Gerçekten önemli bir görünüm şıklığı kazandırılarak oluşturularan ve fazlasıyla dikkat çeken bu şal modeli, harika görünümü ile bir hayli dikkat çekici diye düşünüyorum. Örgü işi yapan profesyonel eller tarafından hazırlanarak bizlere sunulan bu şal modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu tasarımı oluşturarak gardroplarınız içerisine eklemelisiniz. Çok şık çok gösterişli tasarıma sahip olan simli şal modelinin yapılışını aşağıdaki anlatımda bulabilirsiniz.

Simli şal modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle..

Modelin Yapılışı

101 ilmek başlanır, 4 diş haraşo örülür. 50+1+50 şeklinde diyagramdaki model kurulurken, ortadaki 1 ilmek düz örgü yapılır. 4 sırada bir, düz örülen ilmeğin her iki tarafından 1 ilmek artırılır. Diyagram 7 cm olduğunda aralarına 4 diş haraşo örülür. Bu şekilde örgü devam eder, 137 ilmeğe ulaşıldığında, ortadaki düz ilmeğin içinden 6 ilmek çıkarılarak (toplamda 7 ilmek olacak) 144 ilmeğin tamamına diyagram uygulanır. Beden boyu 61 cm’de ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir. şalın alt uçlarına tığ ile fıstık modeli uygulanır.

FISTIK MODELİ

Aynı yere ilmek uzatılarak 5 defa batılır, 1 seferde çıkılır, 1 zincir çekilir. 5 ilmek uzatılarak 5 defa aynı yere batılır ve bir seferde çıkılır. Oluşan 2 motif sıkiğne ile birleştirilir.

ÖRÜMCEK MODELİ

1 zincir çekilir, ilmek uzatılır, üzerine dolayarak çıkılır. Uzatılan iplik içinden tekrar ilmek alınır, üzerine iplik dolayarak çıkılır. Bu işlem çift sayı olacak şekilde şal boyunca uygulanır. Yapılan örümceklerin 2 tanesi kenarda bırakılarak, 3.nün ortasındaki bağlantının her iki tarafından 1’er tane sıkiğne yapılır, tekrar 2 adet örümcek yapılır, 2 örümcek arayla bu işlem uygulanarak sıra tamamlanır.

Model uygulaması: 1 adet örümcek, 1 adet 2’li fıstık, 1’er örümcek yapılarak alt sıraya bağlanır.

Bir önceki yazımız olan Örgü Mayokini Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde örgü mayo kini modelleri ve örgü mayokini nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
saç örgü bayan kazak modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı
Saç örgülü bayan kazak modeli ve yapılışı

saç örgü bayan kazak modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle... Saç örgülü bir tasarımı modeli ile işlenerek bizlere sunulan...

Kapat